Orlím zrakem: přípravný zápas VIT - ZNO

PO 2. 8. 2004
Z n o j m o - Poprvé v historii se v letní přípravě na extraligovou sezónu utkají hokejisté Znojemských orlů s týmem Vítkovic. Loňský účastník play-off, který však vypadl hned ve čtvrtfinále se Spartou po sérii 2:4 na zápasy, přivítá znojemský tým na ledě ČEZ Arény. Pro Ostravany to bude vůbec první letošní přípravný zápas, zatímco Orli již mají za sebou derby s Jihlavou.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Vítkovice před novým ročníkem Tipsport extraligy posílily na všech postech. Novým gólmanem do dvojice k Pincovi je Slovák Róbert Filc, zatímco Falter bude působit v Košicích. Do obrany se vrátil z Finska Radek Philipp, ze slovenska přišli Stanislav Hudec a zatím na zkoušku Juraj Cebák. Zadní řady naopak opustili Daniel Zápotočný, Lukáš Chemlíř a Jan Dresler.

Střeleckou produktivitu útočných formací mají zvýšit navrátilci David Moravec a Roman Šimíček, s mužstvem trénuje i Vladimír Vůjtek. Odešli Rostislav Olesz, Petr Vala, Petr Míka a Aleš Padělek. V případě lock-outu v NHL budou mít trenéři Ladislav Svozil a Aleš Tomášek k dispozici gólmana Martina Pruska, obránce Marka Malíka a Pavla Kubinu, jenž nedávno přivezl na Ostravsko ukázal Stanley Cup, a útočníka Václava Varaďu.

V sestavě Znojma dojde oproti zápasu s jihlavskou Duklou k několika změnám, neboť duel vynechali Barus, I. Rachůnek, Soudek a Bičánek. „Tito hráči v zítřejším zápase už nastoupí. Doma tentokrát necháme Mikulíka, Hradeckého, Šmacha a Buriana. Karel Soudek má ale drobné zranění, tak možná místo něj pojede Šmach. Robert Slávik měl problémy s kolenem, dnes začal trénovat, uvídíme, jak to bude vypadat dál,“ uvedl k sestavě na utkání s Vítkovicemi trenér Leoš Zajíc.

Přehled vzájemných zápasů