Orlím zrakem: přípravný zápas ZNO - ČEB

PÁ 6. 8. 2004
Z n o j m o - Po zápase s Olomoucí se znojemský tým poprvé v přípravě předvede na domácím ledě v duelu proti Českým Budějovicím. Mužstvo z jihu Čech se chystá na premiérovou sezónu v 1. lize, kam sestoupilo na konci uplynulého ročníku po neúspěšné baráži s Jihlavou. Za sebou již má exhibiční utkání proti Turek Týmu a přátelský zápas s karlovarskou Energií, který prohráli 0:2.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Pád Budějovic do první ligy vyvolal zájem ostatních klubů, které z kádru Jihočechů odlákaly spoustu výborných hráčů. Také do Znojma přišli dva z nich, útočníci Zdeněk Ondřej a Ivan Rachůnek. Obránce Tomáš Jakeš, který stále patří Znojmu, klub opustil, ale zatím si hledá angažmá. Novými příchozími tvářemi jsou obránce Petr Jančařík a útočníci Josef Štraub s Miroslavem Hájkem.

Vedení klubu se netají plány na co nejrychlejší návrat do extraligy. Proto už se předběžně dohodlo s několika hráči z NHL, většinou budějovickými odchovanci, kteří by v případě výluky mužstvo posílili. Jedná se o zadáka Radka Martínka z NY Islanders a útočníky Radka Dvořáka z Edmontonu a Václava Prospala z Anaheimu. O svém působení v týmu se rozhodoval i brankář Roman Turek z Calgary, ale nakonec se vrací do Kanady, s mužstvem zatím pouze trénuje Aleš Kotalík z Buffala.

Trenér Josef Jandač má v současné době trochu problémy se sestavou. Štraub zatím jen posiluje a nehraje, Rob vynechal duel v Karlových Varech kvůli onemocnění svého tchána Jaroslava Pouzara leukémií a Bělohlav ze zápasu odkulhal s nastřelenou nohou. Místo gólmana Chábery bude ve Znojmě zřejmě chytat Kučera.

V orlím hnízdě se žádné zdravotní problémy nevyskytují. V pořádku už je i gólman Slávik, který měl drobné potíže s kolenem, ale minulý zápas odchytal celý. Složení mužstva by mělo vypadat podobně jako při zápase ve Vítkovicích.

Utkání začíná v 17:30 hod., vstupné je 40 Kč a na permanentky zdarma.

Přehled vzájemných zápasů