Orlím zrakem: přípravný zápas Znojmo - Slovan Bratislava

PO 9. 8. 2004
Z n o j m o - Již v úterý budou moci fanoušci znojemského hokeje přijít do Hostan arény povzbudit své miláčky, kteří odehrají v pořadí pátý přípravný zápas před začátkem nové sezóny. Tentokrát se střetnou se čtyřnásobným mistrem Slovenska v novodobé historii, týmem HC Slovan Bratislava. Tomu zatím příprava docela vychází. V prvním zápase sice podlehl Nitře 1:6, chuť si ale spravil na Trnavě (10:3) a Piešťanech (8:2).
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Hlavním trenérem „belasých“ se před novým ročníkem ST Extraligy stal Miloš Říha, který odešel na Slovensko poté, co se mu v uplynulé sezóně nepodařilo s favorizovaným týmem Pardubic přejít přes čtvrtfinálového soupeře z Plzně. Se Slovanem však v minulosti získal jeden z výše zmíněných titulů.

Za bratislavské mužstvo hrávaly v dobách minulých takové ikony jako Dzurilla, Golonka, Starší, bratři Šťastní, Rusnák, Búřil, v posledních letech to byli nebo jsou např. Rybár, Cíger, Kolník, Kapuš, Jánoš, Podhradský, Višňovský, Lipiansky, Hreus, Hurtaj, Rataj, Plch a další výborní reprezentanti.

Brankářskou jedničkou ve Slovanu je bývalý znojemský a reprezentační gólman Pavol Rybár, záda mu bude krýt posila z české extraligy Libor Barta. V mužstvu působí ještě další Čech, obránce Petr Pavlas. V uplynulých letech zde hráli další bývalí Orli Igor Rataj a Ján Plch, ten po sezóně 2003-2004 klub opustil, stejně jako obránci Jaroslav Nedvěd, Vladimír Vlk a Normunds Sejejs. Nedávno byla hokejová veřejnost zaskočena nečekanou zprávou kapitána „belasých“ Zdeno Cígera o ukončení, resp. přerušení kariéry. Novými přírůstky do týmu jsou útočníci Richard Kapuš a Michal Hudec, v případě stávky v NHL posílí mužstvo bek LA Kings Ľubomír Višňovský.

Znojemští orli se již v letní přípravě se Slovanem Bratislava v minulých letech utkali a bilance pro ně nevyznívá zrovna příznivě:

2000-2001: ZNO-SBA 4:5 a 1:4

2002-2003: ZNO-SBA 3:5 a 3:2 (3:3 v pr., 3:4 po s. n. - hráno po dohodě obou týmů)

Utkání začíná v 17:30 hod., vstupné je 40 Kč, pro majitele permanentek zdarma.