Orly čeká letošní premiérový duel s Linzem

SO 11. 12. 2021
Znojemští hokejisté se po dvou prohrách na ledě soupeřů vrací před domácí publikum, kde se budou snažit zastavit pád ligovou tabulkou. K zisku bodů budou potřebovat také vaši pomoc. Přijďte orlí tým podpořit i o třetí adventní neděli. Utkání začíná v 17:30
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Černá křídla najdeme až na absolutním spodku soutěžní tabulky. Finský kouč Raimo Summanen střídá v brankovišti zkušené rakousko-kanadské brankářské duo Thomas Höneckl a Jared Coreau. Ani oni však zatím nedokázali zabránit bídné bilanci Linze, jenž má za sebou již dvě šestizápasové série proher, momentálně se pere se čtyřmi zápasy v řadě bez bodu. Ty poslední si připsal 26. listopadu po výhře 5:1 nad Lublaní.

Obranné řady Linze tuží slovinský borec Blaž Gregorc, jehož jméno je spjato i s českými soutěžemi, či americký bek Chris Rumble se zkušenostmi z norské či německé hokejové ligy. Do předchozích pěti zápasů také nastoupil nepřehlédnutelný, bezmála dvoumetrový odchovanec Salzburgu Raphael Wolf. Mezi útočníky se zatím nejvíce prosazuje Brian Lebler (14 + 11) a šikovný kanadský centr Will Pelletier (6 + 9). V průběhu listopadu tým posílil slovenský forward Dalibor Bortňák, jenž sezónu začínal v Popradu. Pamatovat si jej ale také můžeme z jeho angažmá v Liberci.

Na zápas s Orly klub avizuje návrat dvou útočníků, po zranění by se měl do sestavy vrátit Stefan Gaffal, zápasová stopka již také vypršela pro Rafaela Rottera, nejtrestanějšího muže ligy.

Znojemští sehráli v tomto týdnu již dva zápasy, v obou však v roli hostujícího týmu padli. V úterý se museli sklonit před Innsbruckem (6:3), v pátek pak body nezacinkaly ani v Salzburgu, kde Orli v závěru mocně dotahovali tříbrankové manko. Gól do prázdné brány však zpečetil další porážku 3:5. „Proti tak silnému týmu, který má tři výborné útoky, si nemůžeme dovolit udělat chyby, které jsme udělali. I tak si ale myslím, že jsme měli dost šancí, abychom uspěli,“ litoval po zápasu v Salzburgu kouč Glen Hanlon.

Zajímavosti

• Linz a Pustertal jsou poslední dva kluby, s nimiž se Orli v letošním ročníku ještě nepotkali.
  • Předchozí vzájemný duel Znojma a Linze se datuje k 23. únoru 2020, kdy se v rámci předkola play-off radovali domácí Orli po skóre 6:4. Hned dvěma góly se tehdy blýskli Tomáš Svoboda i Radim Matuš.
  • Znojemští zvítězili v domácím prostředí devětkrát z dvanácti odehraných zápasů, Češi jsou tak třetím nejúspěšnější týmem v lize před svými fanoušky.
  • Postaví se proti sobě mužstva s nejlepším a nejhorším využitím přesilových her.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Ladislav Smetana, Alexander Hlavaty
Čároví rozhodčí:Oto Durmis, Maximilian Gatol

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Kantor – Culkin, Sedlák, Haman, Younan, Bartko, Tejnor, Stránský – Luciani, Němec, Svoboda – Fejes, Zubov, Ahl – Matuš, Prokeš, Gorčík – Kvasnica, Köver, Brittain.
Black Wings Linz:Coreau (8. Höneckl) – Schnetzer, Lamarche, Rumble, Kragl, Gregorc, Wolf – Lebler, Pelletier, Kantola – Romig, Dzerins, Smith – Bretschneider, Bortňák, Lahoda – Mitsch, Brucker, Pusnik.