Orly čeká souboj s vedoucím celkem

PO 7. 10. 2013
Pro znojemské hokejisty je připraven první úterní zápas v letošní sezoně. Před domácím publikem se Orli postaví momentálně kralujícímu mužstvu ligy - Černým křídlům z Linze. Mistrovský souboj startuje v 18:30.
» Hvězda soupeře
Andrew Jacob Kozek oblékal v loňském ročníku dres Dornbirnu a stal se nejlepším střelcem ligy. Po přestupu do Linze se v devíti zápasech trefil pětkrát.

Úvod sezony zastihl Černá křídla v mohutném rozletu. Devět zápasů a z toho jen dvě prohry jsou vizitkou svěřenců kouče Roba Dauma. Se čtrnácti body tak Linz vévodí ligové tabulce, musí však odolávat smečce dorážejících soupeřů, mezi nimiž jsou bodové odstupy minimální. Rakušané mohou spoléhat na gólmanské duo Michael Ouzas a Lorenz Hirn, oba se momentálně pohybují mezi pěti statisticky nejúspěšnějšími brankáři.

Orli v posledních čtyřech zápasech vždy bodovali. Po třech domácích výhrách (nad Villachem, Innsbruckem a Lublaní), přišel cenný bod z odvety ve Villachu. Znojemští hokejisté se tak po méně vydařeném úvodu rázem vyhoupli až na šestou příčku. V bráně Jihomoravanů si prozatím jistě počíná finský gólman Sasu Hovi. Teď před ním a jeho spoluhráči čeká výzva v podobě Linze. „Je to velmi silný tým a ne náhodou je na špici tabulky. Budou se snažit vyhrát, ale to my chceme taky,“ burcuje obránce Richard Pavlikovský.

Stream ze zápasu

Pro fanoušky, kteří se z jakéhokoliv důvodu nemůžou dostavit na zimní stadion osobně, bude opět připraven živý stream na playo.tv (příklad Znojmo - Lublaň). Přenos bude komentovaný, v profesionální kvalitě i s grafikou. Stream z duelu Znojmo - Linz začíná v 18:20 pod tímto odkazem.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
8 5 2 1 0 32:23

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Liwest Black WIngs Linz
pozice v tabulce 6. 1.
body 10 14
aktuální forma Villach (V) 3:4sn
Lublaň (D) 5:2
Innsbruck (D) 5:3
Fehérvár (D) 4:1
Villach (D) 7:0
Lublaň (V) 1:4
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 10 bodů (4 + 6) Jason Ulmer, 11 bodů (5 + 6)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 6 bodů (4 + 2) Marc-Andre Dorion, 5 bodů (3 + 2)
brankář Sasu Hovi (90,1%) Michael Ouzas (94,4%)
využití přesilovek 13,51 % 18,00 %
úspěšnost oslabení 85,00 % 84,21 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#12 Ulrich Erd, #11 Peter Gebei
Čároví rozhodčí:#51 Marton Nemeth, #60 Martin Smeibidlo

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Lattner, Pucher, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Kilnar, Šeda – Procházka, Fiala, Finsterle.
Ouzas – Murphy, Lukas R., Macdonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Fechtig – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Iberer – Baumgartner, Oberkofler, Spannring – Macierzynski, Lukas P., Scholz.