Orly čeká těžký úkol! Pokusí se zastavit rozjetý Klagenfurt

ČT 24. 10. 2019
Znojemští hokejisté chtějí velmi rychle zapomenout na předchozí nepodařený víkend. K napravení reputace ale nepovede snadná cesta, hned v pátek se totiž vydávají na led mistrovského Klagenfurtu. Utkání startuje v 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Rakouský tým naplňuje předsezónní prognózy a opět okupuje přední příčky ligové tabulky, kde je však momentálně pořádně těsno. Rozdíl mezi právě druhým Klagenfurtem a pátým Grazem jsou pouhé tři body. Mužstvo skvěle brání, prozatím inkasovalo pouhých 22 branek, což je nejméně v rámci celé EBEL. Útočná síla KAC je rozprostřena mezi několik hráčů, kteří se sice pohybují až ve třetí desítce bodování soutěže, nicméně šest gólů Andrewa Jacoba Kozeka je nepřehlédnutelných.

Orli mají o pět bodů méně než jejich páteční soupeř a po dvou prohrách klesli na osmé místo. Nyní je čekají čtyři zápasy během pouhých devíti dnů – kromě již zmíněného Klagenfurtu se v pondělní sváteční podvečer utkají s Innsbruckem, poté odcestují do Grazu a celý napěchovaný program uzavřou kláním s Bolzanem, kterému je po předchozí vysoké prohře co oplácet.

Orli se s týmem z Korutan v letošním ročníku již jednou utkali. Na znojemském ledě začali skvěle domácí, kteří se prodrali do tříbrankového vedení. Poté ale stačilo pouhých pět minut, Klagenfurt vygumoval nepěkně vypadající manko a v samostatných nájezdech se postaral o dokonalý obrat.

“Střed tabulky je hrozně vyrovnaný, máme před sebou další důležité zápasy, na které je třeba se připravit.“

Jakub Stehlík (obránce, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• V klagenfurtské svatyni se střídají David Madlener (95,7%) a Lars Haugen (89,8%). V posledních třech zápasech dostal před zkušenějším Norem přednost nejlépe hodnocený gólman ligy Madlener.
  • Klagenfurt vyhrál pět zápasů v řadě. Tato vítězná šňůra odstartovala právě předchozím duelem s Orly.
  • Rakušané dokázali bodovat v devíti ze svých doposud odehraných jedenácti zápasů (naprázdno vyšli pouze ze střetnutí s Bolzanem a Linzem).
  • Znojmo zvítězilo (poměrem 4:2) na ledě KAC naposledy před téměř třemi lety, tedy 2. prosince 2016.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Patrick Gruber, Christoph Sternat
Čároví rozhodčí:David Nothegger, Christoph Bärnthaler

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš, Oščádal – Luciani, Matuš, Svoboda – Beránek, McRae, Bowles – Novák, Bartoš, Mrázek – Gago, Češík, Berisha.
Klagenfurt:Madlener – Hansson, Fischer, Harand, Schumnig, Comrie, Unterweger, Kernberger, Obersteiner – Kozek, Koch, Petersen – Richter, Neal, Haudum – Ganahl, Hundertpfund, Bischofber – Geier M., Liivik, Geier S.