Oslabení Orli budou vzdorovat Jihlavě

PÁ 18. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - Jen něco přes dva týdny uplynulo od okamžiku, kdy se Znojmo a Jihlava střetli před znojemským publikem v Hostan aréně, nyní nadchází díky novému rozlosování čas dalšího střetnutí těchto dvou soupeřů. To se odehraje v sobotu od 17:30 na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě a favoritem budou určitě domácí hokejisté, kterým se v poslední době velmi daří a dotírají na elitní čtyřku. Orlům bude vinou zranění chybět v nejlepším případě pět útočníků.

Představení soupeře

Dukla Jihlava se netají svými ambicemi a je známo, že by ráda v nejbližších sezónách atakovala přední příčky soutěže a výhledově usilovala o návrat do nejvyšší soutěže, kde by ji její fanoušci určitě rádi viděli. V letošním ročníku podává poměrně stabilní výkony a okupuje pozice těsně za nejlepším kvartetem týmů. Momentálně se nachází na 5. místě se ztrátou pouhého bodu na čtvrtý Hradec Králové.

Na slabší listopadovou výsledkovou formu doplatil hlavní trenér Josef Augusta, jehož pozici zaujal dosavadní asistent Roman Mejzlík. Pod jeho vedením uhrálo mužstvo unikátní sérii tří vítězných samostatných nájezdů za sebou, do níž se zařadilo i střetnutí ve Znojmě, kde Dukla urvala dvoubodovou výhru 2:1. Z posledních 11 utkání vyšli Jihlavští bodově naprázdno pouze jednou, a to v Ústí nad Labem, naposledy zvítězili 4:1 v Kadani.

Hráčský kádr

Jihlavské ztráty vinou zranění sice nejsou tak početné, jako v případě znojemského mužstva, ovšem zasáhly nejlepší hráče klubu z Vysočiny. Dlouhodobě zraněný je Oldřich Bakus, lídr mužstva i celé soutěže v kanadském bodování, k němu se nyní přidala i opora zadních řad a nejproduktivnější bek první ligy Rostislav Malena. I tak ale domácí mají k dispozici velkou kvalitu v podobě Tomáše Čachotského, Daniela Hodka nebo Ladislava Rytnauera, dobře se ukazuje i akvizice z Olomouce Petr Haluza. Oporou mezi tyčemi je brankář Milan Řehoř, jehož ale trápí angína.

Z kabiny Orlů

foto
⇒  Tomáš Hradecký se prosadil v prvním vzájemném souboji, v pozadí rozhodčí Horák, který bude utkání Znojma s Jihlavou pískat letos už podruhé

Do znojemského lazaretu se po posledním utkání přidal i Karel Plášek, jehož trápí přitahovač svalu a do několika dalších utkání nebude moci zasáhnout. Mimo hru je tak vinou zranění celá elitní formace Znojma z počátku sezóny Svoboda – Haman – Plášek, stejně jako dlouhodobě zranění Vladimír Říha a Peter Sojčík. Hrát nebude ani nová akvizice Zdeněk Kubica, otazník visí nad Přemyslem Sedlákem. Jakub Svoboda se blíží návratu na led, v Jihlavě ani doma proti Olomouci ale ještě nastoupit nebude moci. Pozitivní je tak snad jen stav ex-jihlavského obránce Petra Štracha, jenž se po kratším zranění znovu vrátil na led.

Dvě domácí výhry a jedenáct nastřílených gólů vrátily do orlího hnízda zdravou sebedůvěru a tým Jana Neliby se pokusí potvrdit dobrou formu i na venkovních hřištích, kde je bilance Znojma hrozivá – pouhé dvě tříbodové výhry z patnácti utkání znamenají druhou nejhorší bilancí v celé první lize a horší je jen poslední Šumperk.

Vzájemné duely této sezony

HC Dukla Jihlava - Orli Znojmo 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Orli Znojmo - HC Dukla Jihlava 1:2sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)

Rozhodčí zápasu