Páteční zápas okoření netradiční dresy. Jejich dražba pomůže dobré věci

Aktuální zprávy
ÚT 17. 12. 2019
Znojemský tým nastoupí 20. prosince do utkání proti Klagenfurtu ve speciální řadě dresů. Za jejich neobvyklým barevným provedením stojí Thomas Seikman, umělec a jednatel outletového centra Freeport Fashion Outlet, které je zároveň partnerem znojemského hokejového klubu. Celý projekt má i benefiční rozměr, výtěžek z následné dražby unikátních dresů poputuje na konto Nemocnice Znojmo.

Diváci se v pátek 20. prosince na zápase domácího týmu s hokejovým klubem KAC dočkají nevšedního zážitku. Dresy hokejistů Orlů budou jen v tomto utkání doslova hrát všemi barvami. Jde o výjimečnou sportovně-uměleckou akci vzešlou z partnerství znojemského hokejového klubu a centra Freeport Fashion Outlet.

„Podle našeho klubového hesla #JsmeJedenTym se snažíme každý rok zorganizovat minimálne jednu akci s charitativním podtextem, jejíž výtěžek je darován pomáhajícím organizacím v rámci regionu nebo jinak potřebným. Díky našim skvělým fanouškům jsme takto mohli za posledních 5 let věnovat již více než 850 000,- Kč. Velice si vážíme toho, že nás v těchto projektech podporují také partneři, protože to jasně ukazuje, že Orli Znojmo nejsou jen hokej, ale také spojování lidí a organizací pro dobrou věc. Věříme, že i tento unikátní projekt věnovaný Nemocnici Znojmo pod patronací jednoho z našich hlavních partnerů OC Freeport bude úspěšný,“ říká Petr Veselý, manažer Orlů Znojmo.

Autorem návrhu designu unikátních dresů je rakouský umělec a jednatel centra Freeport Fashion Outlet, tvořící pod pseudonymem Tim Tom Norden. Svá pop-art díla maluje tradičně štětcem a barvami, ale zároveň vznikají doslova spektakulárně: během volného pádu z 65 metrů vysoko umístěného jeřábu. A stejným způsobem vytvořil i návrh netradičního zabarvení dresů znojemských Orlů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Skyfallpainting 🤸‍♂️😁

Příspěvek sdílený Tim Tom Norden (@tim.tom.norden),

„Těší mě ochota a nasazení znojemských Orlů, vyzvat své fanoušky a širokou veřejnost k podpoře jedinečné dobročinné akce, která se v České republice v této podobě uskuteční poprvé a pomoci tak co možná největšímu počtu potřebných,“ říká Tim Tom Norden, který již při podobné charitativní aukci konané v Rakousku získal vydražením své obrazové trilogie rekordních tři čtvrtě milionu korun. Jako výraz poděkování si jeden z dražitelů hokejových dresů bude moci vybrat i jednu z jeho obrazových trilogií a sám si i vyzkoušet bungee painting v praxi.

Benefičnímu účelu poslouží i třicítka dresů hokejistů Orli Znojmo z utkání, které se odehraje 20. prosince. Všechny půjdou následně do dražby na aukčním portálu www.sportovniaukce.cz. Výtěžek z dražby pak bude převeden na konto vybraného oddělení Nemocnice Znojmo. Slavnostní předání šeku s celkovým finančním obnosem proběhne 30. prosince přímo na ledové ploše znojemského stadionu před zahájením utkání domácích s hokejovým klubem z Vídně.

Každý návštěvník pátečního utkání navíc od hostesek u vstupu obdrží voucher do OC Freeport v hodnotě 200 Kč.

Charity game

O centru Freeport

Freeport je prvním outletovým centrem v ČR a je současně jedním z největších nákupních center svého druhu ve střední Evropě, které se nachází na hraničním přechodu Hatě u Znojma. Návštěvníci Freeportu mají na výběr z více než 250 světových značek v 75 obchodech. Freeport prodává značkovou módu za ceny, které jsou vždy o 30 až 70 % nižší než v běžných obchodech. V období speciálních slevových akcí mohou být ceny dokonce až o 90 % nižší. Rozloha Freeportu je 22 400 m2. Odhadovaný počet nakupujících je 4 -10 tisíc denně.