Pauza přichází vhod, uznal Mikliš. Co řekl o bitce s Lattnerem?

Rozhovory
NE 3. 11. 2019
Obránce Ondřej Mikliš přišel do Znojma z prvoligového Prostějově, ale v EBEL se cítí jako doma. Je stálým členem druhé formace a trenéři jej posílají pravidelně i na přesilovky. Za sebou má již dva pěstní souboje.

V zápase proti Bolzanu jste dlouho čekali na první branku. Ta nakonec přišla, ale stav 0:4 se už těžko dohání, že?
Těžce se mi to hodnotí. Z šesti zápasů je to pátá prohra. Do utkání jsme nevstoupili dobře, všude jsme byli o krok později. Pak jsme dostali gól po mojí chybě, udělal jsem hloupost, měl jsem to podržet.

Vypadalo to ale, že vstřelený gól ve třetí třetině vás nakopl...
To jo, snažili jsme se to stáhnout. Ale 0:4? S tím se těžko něco dělá, navíc v poslední třetině.

Nedávno jste v Bolzanu prohráli 0:9, nyní to dlouho bylo 0:4. Vypovídá to o tom, že vám tento soupeř nesedí?
To si nemyslím. Je to zápas jako každý jiný. Jen ty výsledky padly na Bolzano.

Tým byl na začátku soutěže rozjetý, pohyboval se v předních příčkách. Teď se to ale změnilo a propadáte se tabulkou. Co je jinak?
Nevím, co na to říct. V Klagenfurtu jsme dostali gól chvíli před koncem. Se Salzburgem doma jsme hráli dobře, ale přesto jsme to nedotáhli. Je to škoda.

Ta reprezentační pauza přichází vhod, že?
Jo, něco si k tomu řekneme. Musíme zapracovat na té naší hře a věřím, že se zase zvedneme. Chceme vstoupit do té další části sezóny v lepším světle.

Máte za sebou patnáct zápasů v EBEL. Jak jste spokojený se soutěží?
Nadšený. Byl to pro mě velký skok dopředu, protože je to rychlá a tvrdá soutěž. Jsem opravdu šťastný za to.

Dostáváte dost prostoru, chodíte i na přesilovky. To vám vyhovuje, že?
Rozhodně. Ne vždy jsem pro tým v té přesilovce oporou, občas mi to ujede nebo něco. Je to pro mě ale super, hodně se toho naučím a budu se posouvat.

Absolvoval jste už dokonce dvě bitky s Kozekem a Lattnerem. Vyhledáváte tyto souboje?
Nevyhledávám, ale nebojím se toho (úsměv).

Když se vrátíme k tomu pěstnímu souboji s Lattnerem, věděl jste, do koho jdete?
Věděl. A co jako? (smích) Je to stejný člověk jako já. Česky jsme se vyhecovali, ale po zápase bych si s ním podal ruku. Bylo to v zápalu boje, on byl asi trochu frustrovaný z toho výsledku. Co jsem se bavil s kluky v kabině, tak ten zápas z jeho strany nebyl ideální. Co se stalo, to se stalo, ale mimo led se můžeme normálně pobavit.