Pavel Selingr: Pomohla by nám série dvou, tří vítězství

Aktuální zprávy
PÁ 24. 11. 2006
K a r l o v y V a r y - Proti západočeské Energii se orlům nedaří. V závěrečném kole první poloviny základní části sice nepodali špatný výkon, ale jejich hře scházel určitý šmrnc, nápaditost a větší tah na branku. Nevyužili ani přísného metru hlavního rozhodčího, oslabení jim navíc brala mnoho sil. "Vždy se snažíme, ale nejde nám to. Naše hra mi přijde příliš těžkopádná," připouští v pozápasovém rozhovoru <b>Pavel Selingr</b>, jenž většinu loňské sezony strávil právě v týmu Energie.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Po skončení utkání v Karlových Varech panovalo v kabině hostů hrobové ticho. Naposledy 8. října dokázali orli uloupit tři body z Pardubic, od té doby jsou pro ně cizí stadiony jakoby zakleté. Přes neveselou atmosféru se s námi o první dojmy ze zápasu ochotně podělil útočník Pavel Selingr. Příčinu porážky na západě Čech vidí jednoduchou: “Vary nám daly tři góly a my jsme nedokázali vstřelit žádný. To rozhodlo. Chyběl nám větší důraz před brankou, v tom byly domácí určitě lepší.“

Rozhodčí Turčan od počátku nasadil přísný metr a výsledkem byl dvojciferný počet vyloučených na obou stranách. Přestože řadu přesilových her nesehráli orli špatně, gólového efektu se nedočkali ani v jedné z nich. Malý počet přesilovkových branek se nelíbí ani znojemskému levému křídlu: „Nedokážeme se dlouho udržet v pásmu. Už bychom potřebovali využít nějakou přesilovku. Ze začátku sezony nám to šlo, ale teď se to nějak zadrhlo. Snažíme se, ale nejde to. Zdá se mi to takové nějaké těžkopádné.“

Píšťalka hlavního sudího nešetřila ani hokejisty v bílých dresech a Pavel Selingr přiznává, že oslabení brala týmu mnoho sil: „Určitě to bylo náročné. Hrajeme na tři pětky, a když máte pět vyloučených za jednu třetinu, tak vás to stojí hodně sil.“

Po euforické první čtvrtině extraligy se Znojemští orli pomalu propadají tabulkou. Osmadvacetiletého útočníka jsme se tedy nemohli nezeptat, jaká je dle jeho názoru příčina posledních neúspěchů hokejistů z města výtečných okurek. “Jedna věc je, že už jsme hrozně dlouho nevyhráli venku. Pak mi také přijde, že se na každý gól hrozně nadřeme, nedáváme je tak jednoduše, jako v úvodu. Ze začátku sezony jsme měli dobrou sérii, liga je však vyrovnaná a už nám to tolik nejde. Potřebovali bychom nějakou šňůru dvou, tří vítězství v řadě. Věřím, že bychom se opět chytli, uklidnili a určitě by to opět bylo lepší.“

K utkání uzavírajícímu první část extraligy nepřijížděl Pavel Selingr do neznámého prostředí. Vždyť téměř celou uplynulou sezonu hostoval v karlovarské Energii. Na své angažmá, ve kterém v 39 zápasech nastřádal 13 kanadských bodů, vzpomíná jen v dobrém: „Byla to určitě zajímavá zkušenost. Poznal jsem zase něco nového, byl jsem v Karlových Varech spokojený.“ Recept na energetiky však Pavel Selingr svým spoluhráčům neprozradil, říká, že nebyl důvod: “Většina mužstev se navzájem zná. Naši trenéři zde navíc působili, takže mají o zdejších hráčích přehled. Takže jsem spoluhráčům nic radit nemusel.“

Pavel Selingr po utkání v Karlových Varech