Pazourkův smutek zmírnili obránci

Aktuální zprávy
NE 2. 12. 2001
Znojemští Orli sehráli v Plzni velmi dobrý zápas. Domácím, kteří jsou pod vedením nového trenéra Richarda Fardy naladěni na vítěznou notu, byli rovnocenným soupeřem. Plzeň neměla více šancí, ale skvěle ji podržel Libor Barta a i podle slov domácích funkcionářů Plzeňské rozhodně nepodrazil rozhodčí Nečas… O utkání, ale i o celé první polovině základní části, jsme si povídali s trenérem <b>Pavlem Pazourkem</b>.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku „Nechci si stěžovat. Ještě by o nás říkali, že brečíme,“ začal debatu na téma rozhodčí Nečas trenér Pavel Pazourek a teprve po další otázce na podobné téma se svěřil se svými pocity. „Něco jsme si zavinili sami, ale některé „fauly“ určitě nebyly. Rozhodčí nás dvakrát hodně přísně poslal do dvojnásobného oslabení a to nám ubralo hodně sil. Myslím, že nám ta oslabení prohrála zápas. Nemám jinak ve zvyku si na rozhodčí stěžovat, ale nechť posoudí každý soudný divák ty zákroky sám…“

Znojmo si v Plzni na nepřízeň rozhodčích mohlo stěžovat oprávněně, nicméně v celém průběhu první poloviny letošní extraligy stojí za nepříliš dobrými výsledky Excaliburu úplně jiné věci. Jako loni se nedaří slovenskému duu Peter Pucher – Marek Uram. V Plzni vedle nich nastoupil Uramův kamarád z Liptovského Mikuláše Ján Plch, který se také mimochodem potýká se ztrátou formy. „Ani Marek ani Peter nehrají to, co hráli loni. Hledáme nejrůznější varianty k nim do útoku, aby se oba chytli. Můj osobní názor však je, že je to v nich samotných,“ soudí Pazourek.

Rovněž před dvěma lety vynikající řada Pazourek – Milan Procházka – Fink letos doslova živoří. David Pazourek se trápí a Patrik Fink většinu sezóny laboruje se zraněním. Milanu Procházkovi se z trojice daří asi nejvíce, ale i on určitě čekal daleko víc. „Tahle trojka už nehraje delší dobu nic moc. V loňské sezóně se jim vydařilo devět zápasů po Vánocích, ale ke konci sezóny už zase byli prakticky k nepoužití.“

Znojmo se snažilo situaci v útoku řešit trejdy. Z Rosic přišel za Buďu mistr ligy ze Vsetína Miroslav Barus a z Plzně zamířil na hostování do města okurek Václav Král. „Ty výměny asi musely přijít, ale na jejich hodnocení je zatím příliš brzo. Snad něco přinesou.“

Orli se v poslední době potýkají s problémy v obraně. Posila z Plzně Václav Benák má zraněný palec a nejméně do konce roku bude Znojmu chybět bývalý kapitán Jiří Heš. Šanci v obraně tak dostávají i mladíci Klimeš s Holíkem. „Rozhodili jsme první obranu Havíř – Soudek a dali k nim tyhle mladé kluky. Myslím, že odehráli dobrý zápas a že se vedle zkušených chytli,“ řekl k situaci v obraně Pavel Pazourek. Obránce Václav Benák chyběl Orlům v pátek a bude chybět také v neděli. Plzeň i Sparta jsou přitom kluby, kde tvořivý obránce v minulosti působil. „Má vyvrknutý palec. V neděli se Spartou bude ještě určitě chybět. Jeho návrat do utkání vidím tak na pátek,“ dodal Pavel Pazourek.