Peter Pucher: Vítězství nad Linzem nás ještě víc posílí

Rozhovory
SO 22. 9. 2012
<em>Znojmo</em> - Spanilá jízda znojemských hokejistů pokračuje! Po výhře v Lublani si Orli připisují další cenný skalp, tentokrát na jejich holích pohasly naděje mistrovského Linzu. Strhující podívaná v rychlém tempu se musela líbit i solidně zaplněným tribunám. Samotní hráči ale vědí, že opravdový boj teprve začíná. „Máme rezervy, ještě se můžeme dál a dál zlepšovat,“ je si vědom střelec druhého pátečního gólu Peter Pucher.

První minuty pátečního utkání Znojma s Linzem patřily jednoznačně hostujícím borcům. Ti brzy získali jednogólový náskok, navíc také svou aktivitou motali hlavy zaskočeným Orlům. „Zaspali jsme úvod, chtěli jsme Linz od prvních minut aktivně napadat, ale soupeř si skvěle nahrával, bylo těžké se prosadit. Bylo vidět, že jsou to vynikající hráči, neplašili se s pukem, uměli si dát zpětnou přihrávku, viděli se... My jsme k nim přistupovali pozdě, takže jsme od druhé třetiny museli všechno hodit za hlavu a uchopit zápas jinak. Start zápasu vůbec nebyl podle našich představ. Pak se to trochu zlepšilo, hra už poté vypadala přeci jen lépe,“ zhodnotil úvodní dějství Peter Pucher.

Od druhé třetiny se výrazně změnil pohled na hru. K vidění byl rychlý hokej s bezpočtem šancí na obou stranách, o něco více jich přeci jen měli domácí. Hlavně skvěle hrající Pucher byl ve druhém dějství k nezastavení, což dokumentoval nádherným gólovým sólem. „Burke Henry měl puk za bránou, našlápl jsem si do jízdy, dostal jsem super přihrávku a jak jsem byl v té rychlosti, tak jsem se nebál udělat kličku, abych se zbavil soupeřů. Překonat gólmana už potom byla lahůdka... Důležitý gól na 2:1, měl jsem z něj ohromnou radost,“ popsal branku, kterou Orli obrátili vývoj utkání, Pucher.

Konec duelu sliboval napínavou podívanou. Znojmo vedlo 3:2 a po odbráněném oslabení se schylovalo k dalšímu velkému náporu soupeře. Ten ovšem dvakrát zbytečně fauloval a sen o drtivém závěru se rozplynul. „Hodně nám tím pomohli, ale tak to v hokeji chodí. Ono někdy takové vydřené vítězství je důležitější než nějaké pohodové za výsledku 10:0. Věřím, že toto vítězství nás ještě víc posílí. Když budeme dál pracovat, budeme se stále ještě zlepšovat. Přeci jen je začátek sezóny, důležité zápasy nás ještě čekají,“ nepřeceňuje výhru nad úřadujícím šampionem EBEL znojemská “33“.

⇒  Znojemský útočník Peter Pucher

Achillovou patou jihomoravských hokejistů jsou nadále přesilové hry. Samotný Pucher sice v jedné z nich skóroval, ale ve velkém množství dalších početních výhod vyšli znojemští střelci naprázdno. „My je trénujeme, snažíme se, trenér nás do nich stále tlačí i na tréninku, hrajeme je i v zápasech, ale možná nám chybí trocha štěstí. Puk nám neustále odskakuje od hokejek, finální přihrávky jsou strašné, prostě chybí pohoda. Budeme dál trénovat, dál se snažit. Přesilovky rozhodují utkání a třeba ta naše v poměru 5 na 3 byla dnes hrozná,“ nehledal alibi slovenský útočník.

Hráči Znojma porazili Linz z pěti vzájemných měření sil již čtyřikrát. V čem rakouský klub Orlům tak sedí? „Myslím si, že předvádíme podobný styl hokeje, hrajeme nahoru dolů, někdy má hra větší spád, někdy menší. Zápasy s Linzem jsou vždy vyrovnané a strhující. Dnes vyšlo na nás, že jsme vyhráli, což je dobře. Je perfektní, že jsme domácí zápas vyhráli, minulá prohra s Fehérvárem nás moc mrzela,“ vrátil se Pucher ve vzpomínkách k nevydařenému utkání s Maďary.

Start soutěže zastihl znojemské hráče ve výborné formě, pohoda vládne i v kabině, přesto však všichni vědí, že dlouhá cesta teprve začíná. „Je to úvod, který jsme skvěle rozehráli. Nerad bych toto přeceňoval. Jsem rád, že nám to zatím tak skvěle šlape, jen tak dál. Líbí se mi náš styl hry, kterým se chceme prezentovat – rychlý, agresivní, snažíme se dostat soupeře pod tlak. Když budeme vyhrávat domácí zápasy a navíc ještě přivezeme nějaký ten bod i z ledu soupeře, bude to super.“

V neděli čeká Znojmo další utkání před vlastními fanoušky, premiérově na jih Moravy dorazí nováček ligy z Innsbrucku. „Trenér je určitě sledoval na videu, má je zmáknuté. Těžko říct, co nás čeká od nováčka. Hrajeme doma, naše povinnost je vyhrát, ať už se postavíme proti komukoliv,“ má jasno Peter Pucher.