Petr Kanko: Nikdo tady ve Znojmě netušil, do čeho jdeme

Rozhovory
ST 10. 8. 2011
<em>Znojmo</em> - Svůj první start v červenobílém dresu si proti Jesenici připsal mimo jiné i Petr Kanko a hned se blýskl prvním gólem. Sedmadvacetiletý útočník nastoupil ve formaci s Martinem Podešvou a Janem Lattner. Jak sám přiznává, spolupráce zatím funguje bez problémů: „Je to ale jen první zápas. Před sebou toho máme ještě hodně. Musíme pořád takto bojovat.“

První přípravný zápas se soupeřem Erste Bank Eishockey ligy splnil svá očekávání. Znojemští hokejisté, funkcionáři i fanoušci se na vlastní oči přesvědčili o kvalitách slovinské Jesenice. „Nikdo tady ve Znojmě netušil, do čeho jdeme. Věděli jsme akorát, že Jesenice byla minulý rok poslední a měli jsme i nějaké informace o tom, že posílila,“ říká Petr Kanko.

Úvodní slovo měli hosté, kteří se v desáté minutě dostali do vedení, avšak o tři minuty později se postarala dvojice Lattner - Kanko o vyrovnání. „Jenom jsem se dotknul puku,“ popisuje akci střelec Kanko. „Viděl jsem, že Honza Lattner má kotouč, tak jsem jel automaticky před branku, vložil jsem do střely hokejku a ono to tam náhodně padlo. Byl to šťastný gól.“

⇒  Petr Kanko (1 + 0)

Útočná formace Kanko - Lattner - Podešva však hrozila nadále. Petr Kanko měl několik slibných šancí včetně samostatného úniku, avšak další kotouč již za brankovou čáru nedostal. „S Martinem Podešvou se znám z Třince. Myslím si, že jsme si s kluky sedli a zatím nám to funguje,“ hodnotí spolupráci.

Dvě třetiny byl zápas vyrovnaný. Tomu odpovídal i stav 2:2. „Čtyřicet minut to byl těžký zápas. Hrálo se nahoru - dolu.“ Ve třetím dějství přestali Slovinci stíhat a Jihomoravané nasázeli za záda gólmana Krošelje čtyři góly. „Zaplať Pán Bůh za tu třetí třetinu, kdy jsme ukázali, že máme více sil a zaslouženě jsme vyhráli,“ pokračuje bývalý hráč Ústí nad Labem, Třince i zámořských klubů.

„Myslím si, že jsme odvedli skvělou práci. Hráli jsme celých šedesát minut.“ Bez chyb v obraně ani v útoku se však utkání neobešlo. To věděl i Kanko: „Samozřejmě, že tam nějaké chybičky byly, ale to musejí zhodnotit trenéři. Uděláme nějaký rozbor na tréninku a zapracujeme na tom. Ještě máme před sebou hodně zápasů, než začne sezóna, takže zatím jsme spokojeni.“

Odveta s Jesenicí je na programu hned v pátek od 19:15 na slovinském zimním stadionu. Z utkání vám přinese redakce webu textový online přenos.