Play-off ve Znojmě! Orli se porvou o srovnání série

PO 27. 2. 2017
Vítězství v úvodním čtvrtfinálovém duelu Orlům o vlásek uniklo. Napravit si chuť a vyrovnat stav série budou mít příležitost v úterý na domácím ledě. Úvodní buly je před televizními kamerami Servus TV na programu v 19:45. Buďte šestým hráčem na ledě, letíme dál!
» Hvězda soupeře
Zatímco český brankář Tomáš Duba drží svými zákroky defenzívu Klagenfurtu, jeho kanadský spoluhráč Jamie Lundmark se stará o góly. V neděli vstřelil dva a zajistil svému týmu výhru.

V neděli odstartovalo již šesté play-off mezinárodní soutěže EBEL za účasti českého mužstva. Ačkoliv si Klagenfurt vybral Jihomoravany poměrně sebevědomě, průběh zápasu tomu vůbec neodpovídal. Byla k vidění vyrovnaná a tuhá bitva o každý metr ledu. I díky tomu se po téměř dvou letech zopakovalo dlouhé prodloužení, které však tentokrát přineslo první bod pro Rakušany.

"Byl to typický první zápas play-off. V první třetině chvíli trvalo, než jsme se dostali do tempa. Náš tým prokázal morálku, když dokázal utkání otočit. Teď je důležité dobře zregenerovat a v úterý udělat další krok," prozrazuje trenér Klagenfurtu Mike Pellegrims.

"Nemůžeme věšet hlavy. Jestli Klagenfurt chce postoupit, musí nás porazit čtyřikrát. Nedáme jim nic zadarmo. V neděli to byl dobrý zápas, akorát je škoda, že se nám to nepodařilo udržet. Doufám, že na domácím ledě to bude ještě lepší," neztrácí víru autor třetího Znojma Tomáš Plíhal.

"Klagenfurt hrál výborně a my jim byli zdatným soupeřem. To štěstíčko bylo dnes na jejich straně, příště může být na naší. Doma nás poženou diváci, jsou naším šestým hráčem na ledě. Věřím, že to zvládneme," nepřichází o optimismus po první střetnutí ani hlavní kouč Znojma Roman Šimíček.

Ten se bude muset obejít bez zraněného bojovníka Jana Lattnera, který v neděli utrpěl vážné poranění v horní části těla a jeho rekonvalescence byla stanovena zhruba na pět až sedm týdnů. Otazník visí také nad kapitánem Jiřím Berounem, který si taktéž odnesl drobné zranění.

» Předprodej vstupenek na čtvrtfinále

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
30 7 12 2 9 83:93

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC KAC
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 46 bodů (19 + 27) Jamie Lundmark, 53 bodů (28 + 25)
nejproduktivnější obránce André Lakos, 31 bodů (4 + 27) Kevin Kapstad, 21 bodů (9 + 12)
brankář Marek Schwarz (90,6 %) Tomáš Duba (91,0 %)
využití přesilovek 20,4 % 15,1 %
úspěšnost oslabení 81,0 % 84,2 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#3 Ladislav Smetana, #16 Milan Zrnic
Čároví rozhodčí:#94 Christian Kaspar, #87 Gasper Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Plíhal, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Podešva – Vodný, Da Costa, Lattner – Csamangó, Šeda, Novák – Hughesman.
Duba – Kapstad, Fischer, Robar, Schumnig, Strong, Duller, Richter, Vallant – M. Geier, Koch, S. Geier – Pance, Hurtubise, Kreuzer – Ganahl, Neal, Lundmark – Harand, Hundertpfung, Brucker.