Play-off začíná. Orli míří na led vítěze základní část Bolzana

ÚT 3. 3. 2020
Ve středu se rozjíždí play-off EBEL. Znovu u toho nebudou chybět ani znojemští hokejisté, kteří se ve čtvrtfinále utkají s vítězem základní části Bolzanem. Úvodní zápas začne v 19:45 na ledě italského soupeře.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Letošní ročník EBEL naplno ukázal kouzlo soutěže. Ještě na konci ledna se Bolzano strachovalo o účast v elitní pětce. Svůj závěrečný zápas ale zvládlo, se znojemskými hokejisty si poradilo 5:0, což mu stačilo k pobytu mezi TOP 5.

Nadstavba již italskému týmu vyšla na výbornou. Ačkoliv na úvod prohrál před fanoušky Salzburgu 1:2, tak se následně dočkal sedmi výher v základní části. V závěrečném duelu na ledě Klagenfurtu vyhrál o jediný gól, další zápasy vždy minimálně skončily o dvě branky. Bolzano nakonec skončilo o bod před Salzburgem.

Ani znojemští hokejisté nezažili skvostný začátek po základní části. Během úvodních čtyřech zápasů získali jen dva body a vidina play-off se jim vzdalovala. Zásluhou skvělého finiše a třinácti bodů z uplynulých šesti duelů se ocitli mezi osmičkou nejlepších. Stvrzenku jim dal až desátý zápas, ve kterém doma přehráli Dornbirn 5:3.

Jelikož Bolzano vyhrálo EBEL po základní části, tak mělo ze čtyř soupeřů na výběr pro play-off. Do něj si vybralo právě znojemské Orly, se kterými uspělo ve všech čtyřech zápasech letošní sezóny. Jihomoravané mu ke všemu vstřelili jen tři branky.

Zlomí se tato bilance v play-off?

„Mně osobně bylo celkem jedno, že si nás vybralo Bolzano. Týmy v první čtveřici jsou podle mě velmi silné všechny, ale play-off je trochu jiné než základní část. My se dobře připravíme a budeme bojovat.“

Petr Beránek (útočník, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Bolzano v nadstavbě získalo jednadvacet bodů z čtyřiadvaceti možných. Nestačilo jen na Salzburg (1:2).
  • Orli s Bolzanem naposledy vyhráli v listopadu 2018, od výhry 2:1 na jeho ledě s italským výběrem prohráli šestkrát v řadě.
  • Po čtyřiceti zápasech EBEL byl mezi oběma týmy pětibodový rozdíl. Bolzano skončilo páté s šestašedesáti body, Orli osmí s body jednašedesáti.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Berneker, M. Nikolic
Čároví rozhodčí:Pardatscher, Schauer

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh (26. Lassila) – Doherty, Burlon, Bořuta, Čermák, Sova, Mikliš, Kruckovyč – Svoboda, Flick, Luciani – Matuš (C), Bartoš, Beránek – Novák, Češík, Berisha – Oščádal, McRae, Bowles, Gago.
HC Bolzano:Irving – Wiercioch, Tauferer, Robertson, Daly, Fleming, Marchetti, Deluca, Glira – Frigo, Arniel, Insam – Giliati, Catenacci, Bardaro – Miceli, Bernard, Frank – Hargrove, Alberga, Hannoun.