Po dlouhé odmlce opět doma! Do Znojma míří Tábor

ST 12. 8. 2020
V pořadí druhý zápas přípravy odehrají Orli před zraky domácích fanoušků. Hokejovou atmosféru v Nevoga aréně navodí soupeřící týmy již ve čtvrtek v 18:00.

Poprvé v letošní přípravě se hráči ze Znojma utkají s týmem ze druhé ligy. Po prvním zvládnutém z předsezónních přípravných utkání budou chtít Orli navázat na výkon, který podali proti týmu vedenému jejich bývalým lodivodem Jiřím Režnarem.

Proti Havířovu Orli nejdříve vedli, následně však obdrželi tři branky a s jejich osudem v zápase to nevypadalo dobře. Následně však v posledních deseti minutách hry jeho svěřenci nasypali soupeři tři branky, čímž zvrátili stav utkání na svou stranu.

„Myslím, že kluci pochopili, že se musí soustředit na hokej a ne na věci kolem. Samozřejmě tam byly i chyby, ale takticky jsme zápas zvládli dobře a ten obrat skóre k tomu patří.“

Miroslav Fryčer (Orli Znojmo)

Nadcházející soupeř Orlů z Tábora přijíždí do duelu poznamenán již dvěma přípravnými utkáními. V úvodním duelu podlehli Havlíčkovu Brodu 5:3, v tom posledním pak po samostatných nájezdech přetlačil Kolín, který bude od nadcházející sezóny nastupovat dokonce v první lize.

Tým soupeře má na své soupisce několik zajímavých jmen. Například Martin Havran a Jakub Matušík si v mládežnických kategoriích zahráli na mezinárodní scéně za výběry České republiky, přičemž druhý jmenovaný je již teď klubovou legendou, když za svůj tým odehrál 334 soutěžních utkání.

Na lavičce Tábora dlí bývalý extraligový hráč Arpád Györi, který ještě jako aktivní hráč sbíral zkušenosti také v Německu či na Slovensku. S Táborem pak skloubil poslední léta své hráčské kariéry, aby následně zaujal místo na lavičce jako asistent trenéra. Hlavním trenérem je třetí sezónu.

Otazník visí nad starty Vojtěcha Němce a Jakuba Stehlíka, kteří plánovaně nenastoupili do utkání proti Havířovu. Naopak oproti očekávání se do sestavy zapojil Adam Havlík.

Vstupenky na zápas jsou v prodeji online zde. Utkání budete rovněž moci sledovat na live streamu zde.