Po prvním gólu Lublaně jsme jen čekali na smrt, litoval vstupu do třetí třetiny Němec

Rozhovory
ST 17. 11. 2021
Svým šestým gólem v sezóně prolomil Vojěch Němec na začátku druhé třetiny lublaňskou obranu a poslal své barvy do vedení, které Orli nakonec v body nepřetavili. Jaký byl z pohledu pětatřicetiletého útočníka první zápas pod novým trenérem?

Zápas s Lublaní jste měli dvě třetiny ve svých rukou. Během pěti minut na začátku třetí dvacetiminutovky bylo vše jinak. Co se stalo?
Myslím, že jsme hráli výborný hokej. Dodržovali jsme přesně to, co jsme chtěli. Pak jsme ale dostali gól a všechno to šlo o 90 % dolů. Čekali jsme jen na smrt a ta bohužel přišla.

Vy jste otevíral skóre z brejku. Jak se ta situace seběhla?
Naštěstí (smích) jsem se nestihl vrátit a naši beci to tam vypíchli. Jen mi to přistrčili a já to měl před sebou prázdný. Zaplaň pánbůh, že to tam spadlo. Byl bych ale šťastnější, kdybychom dnes vyhráli.

V uplynulých pěti kolech jste se střetli dvakrát s Lublaní a dvakrát se Salzburgem...
Bylo to všechno dost podobné. Ty týmy hrají bruslivý hokej. Salzburg si hodně hlídá puk, na modré čáře ho prakticky neztrácí. Lublaň hraje více kombinačně. Obě mužstva jsou ale hodně technicky založená. Je to na stejné bázi.

Odehráli jste první zápas pod trenérem Hanlonem. V čem byl jiný?
Byl to úplně rozdílný zápas. Hodně na té střídačce žije a komunikuje s hráči. Snaží se být hodně slyšet. Jirka Beroun byl spíš takový konzervativní, mluvil s námi spíše o přestávkách. Věřím, že jsme pochytili to, co po nás nový trenér chce. Snažili jsme se to plnit, ale bohužel to nedopadlo.

V pátek vás čeká soupeř z opačného konce tabulky - Dornbirn. Už jste s ním letos hráli. Co očekávat?
Budou hrát tvrdší hokej a nebudou tak zdatní na puku, jako byla třeba ta Lublaň. Je ale těžké předjímat. Pak můžou přijet a spláchnout nás kombinačním hokejem. My se podíváme na videu na jejich zápasy, ale uvidíme až v pátek na ledě, s čím přijedou.