Po třech domácích duelech cestují Orli do Villachu

SO 5. 10. 2013
Třikrát za sebou zvítězili znojemští hokejisté před zraky domácích fanoušků. Teď cestují do Villachu, jehož skalp si odnesli právě v jednom ze tří domácích klání. Černí Orli se drží v tabulce na třetí pozici pouze bod před Znojmem.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Pětadvacetileté pravé křídlo v juniorské OHL vyhrálo ocenění za nejlepšího střelce, v EBEL se tři roky umisťuje na špici produktivity.

Villach je letos samé překvapení. Před dvěma koly suverénně porazil Lublaň 8:0, v pátek však podlehl Linzi 0:7. I proto se tým pod vedením finského trenéra Hannu Järvenpääho bude snažit proti Znojmu uspět. Pomoci mu k tomu má domácí série tří zápasů, kterou započne právě proti Znojmu. „Porážka od Linze byla opravdu hořká. Ale když nevstřelíme žádný gól, nemůžeme vyhrát. Češi minule hráli čtyřicet minut naprosto skvěle, přebruslili nás a přestříleli. Jsem si jistý, že v neděli předvedou to samé. Připravujeme se na těžký zápas a zároveň chceme odčinit minulý kiks proti Linzi,” uvedl Järvenpää. Finský trenér nemůže počítat se čtyřmi hráči, jimiž jsou Marius Göhringer, Marco Pewal, Michael Forney a Scott Hotham.

Znojmu se v posledních utkáních daří, vyhrálo totiž již třikrát po sobě. A to ne náhodou, pokaždé vstřelilo pět gólů. Před třemi zápasy to bylo právě proti Villachu. V minulém duelu se dvakrát prosadil jedenadvacetiletý útočník David Bartoš. „Hrajeme hodně ofenzivně a jsem rád, že mi to tam padá. Teď cestujeme do Villachu, po třech vyhraných utkáních se sebedůvěrou. Budeme se hodně tlačit do brány, bude to těžký zápas,“ ví Bartoš. Jiřímu Režnarovi bude chybět dlouhodobě zraněný Zdeněk Blatný, Jiří Beroun zřejmě také nenastoupí. V sestavě bude chybět také Patrik Novák.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
11 6 4 0 1 39:42

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Villacher SV
pozice v tabulce 5. 3.
body 9 10
aktuální forma Lublaň (D) 5:2
Innsbruck (D) 5:3
Villach (D) 5:3
Linz (V) 0:7
Lublaň (D) 8:0
Znojmo (V) 3:5
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 10 bodů (4 + 6) Ryan Derek, 17 bodů (8 + 9)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 5 bodů (3 + 2) Rodney Coleman Jarett, 7 bodů (3 + 4)
brankář Sasu Hovi (90,0%) Jean Philippe Lamoureux (90,6%)
využití přesilovek 11,11 % 25,00 %
úspěšnost oslabení 87,10 % 83,87 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#8 Gerhard Sporer, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#89 Michael Hofstätter, #72 Damir Rakovič

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Lattner, Pucher, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Kilnar, Šeda, Beránek – Procházka, Fiala, Finsterle.
Höneckl –Unterluggauer, Jarett, Altmann, Pretnar, Bacher, Steiner – Platzer, Rauchenwald, Petrik – Fraser, McBride, Nageler – Peintner, Ryan, Hughes – Brunner, Göhringer, Alagič.