Podruhé během týdne s Bolzanem! Oplatí mu Orli porážku?

ČT 4. 2. 2016
Italský celek přijel na jižní Moravu letos již dvakrát a pokaždé odjížděl se třemi body. Znojmo bude chtít v pátek tuto šňůru zlomit a k tomu navíc vrátit svému soupeři porážku z úterního kola! Přijďte je podpořit, zápas začíná v 18:30.
» Hvězda soupeře
Jaroslav Hübl patří k nejvytěžovanějším brankářům EBEL.

Nadstavbová část se v pátek přehoupne do druhé poloviny a Bolzano je zejména díky nevyrovnaným výkonům na páté příčce. Lišky sice dokázaly třikrát zvítězit, avšak pouze jedinkrát v základní hrací době. Každé vítězství vystřídala v dalším zápase porážka. Tuto sérii budou chtít prolomit právě ve Znojmě, kde Italové letos ještě neztratili ani bod.

Obě mužstva se velice dobře znají, a tak můžeme s největší pravděpodobností očekávat vyrovnaný hokej. Poslední vzájemný zápas se navíc odehrál shodou okolností toto úterý. V něm sice Orli vedli na ledě Bolzana dvě třetiny o dvě branky, jenomže domácí v závěru zabojovali, vyrovnali a získali bod navíc v samostatných nájezdech.

"Znojmo je letos v úzkém okruhu favoritů na titul. Mají velmi vyrovnaný tým a díky své rychlosti a technické zdatnosti předvádí atraktivní hokej. Musíme se snažit držet hru otevřenou, oni pak zneklidní. V opačném případě to bude velmi obtížné, protože jsou doma ohromně silní," varuje před utkáním s pokorou dvojka Bolzana Daniel Morandell.

Navzdory úterní porážce může být nálada v kabině Orlů o něco lepší než u soupeře. Znojmo totiž jako jediné doposud v nadstavbě neodešlo z jediného zápasu poraženo po základní hrací době! Vynikající sérii budou chtít protáhnout co nejdéle a zabojovat o co nejvyšší místa v tabulce "A". Do cesty se ovšem postaví obtížný soupeř a i David Roupec si je vědom jeho kvalit: "Hrát s nimi je vždy strašně těžké. Mají skvělé bruslaře, jsou silní na puku a nebezpeční v protiútoku. S dobrou defenzivní hrou chceme udržet body doma."

Příznivci, kteří nebudou moci sledovat utkání přímo na tribunách znojemského stadionu, mohou zápas vidět také v přímém přenosu televizní stanice SPORT 5 nebo na internetovém streamu mediálního partnera klubu Playo.tv.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
15 6 6 1 2 47:46

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC Bolzano
pozice v tabulce 2. 5.
body 11 7
aktuální forma Bolzano - Znojmo 3:2sn
Znojmo – Salzburg 7:6
Linz – Znojmo 5:4sn
Bolzano - Znojmo 3:2sn
Vídeň – Bolzano 5:4
Bolzano – Dornbirn 3:2p
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 54 bodů (27 + 27) Joel Broda, 39 bodů (19 + 20)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 29 bodů (10 + 19) Sean McMonagle, 26 bodů (8 + 18)
brankář Patrik Nechvátal (91,30%) Jaroslav Hübl (90,80%)
využití přesilovek 20,30% 13,90%
úspěšnost oslabení 82,10% 78,60%

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #44 Vladimir Babic, #11 Peter Gebei
Čároví rozhodčí: #55 Daniel Soos, #94 Christian Kaspar

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Lakos, Lattner, Csamango, Roupec, Biro, Stehlík, Šulák – Tomas, Trivino, Fiala – Špaček, Podešva, Yellow Horn – Šedivý, Pucher, Číp – Beroun, Šeda, Novák.
Hübl – Egger, Oberdörfer, McMonagle, Flemming, Hofer, Bell, Deanesi – DiCasmirro, Broda, Reid – Gander, Pope, Saviano – Palmieri, Foster, Pollastrone – Insam, Bernard, Frank.