Poprvé extraligový soupeř

ST 9. 8. 2006
Z n o j m o - Starý soupeř z Českých Budějovic s novým jménem HC Mountfield je na programu orlí přípravy ve čtvrtek 10.8. od 17.30 hod. v Hostan aréně. Dosavadní konfrontace se slovenskými týmy nebyla pro znojemské hokejisty vítězná. Nyní je čeká první soupeř z české extraligy. Znojmo by se mělo předvést v plné síle i s Trvajem v bráně.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Orli podlehli vysoko v posledním utkání proti Nitře, kdy si vybrali v poslední třetině desetiminutovou slabou chvilku v podobě čtyř obdržených branek. „Góly padly po individuálních chybách,“ uvedl trenér Hořava. Hokejisté Znojma si sice vypracovali šance, ale jejich proměňování vázlo. „To je hokej. Když se šance nedávají, obrátí se to pak proti vám,“ konstatoval Hořava.

foto/turek
≡  Velká opora Č. Budějovic Roman Turek
Ani Budějovicím se poslední zápas nepovedl. Prohrál s ambiciózní prvoligovou Mladou Boleslaví 2:3. Určitě si budou chtít oba týmy spravit chuť a zápas může mít zajímavou atmosféru. Navíc pro znojemské hráče, kteří jsou zde na zkoušku, půjde o poslední možnost říct si o angažmá mezi Orly. „V pátek řekneme těmto hráčům, kdo zde zůstane,“ prozrazuje znojemský kouč, kdy bude známo, kdo „půjde z kola ven“. Roční hostování obránce Davida Turoně je však jistotou už nyní.

V Nitře nastoupili znojemští hokejisté bez svých ostřílených matadorů. Proti HC Mountfield již ale budou opět k dispozici. V sestavě se také neobjevil Korotvička, laborující s lehkým naražením, ale s největší pravděpodobností ve čtvrtek oblékne orlí dres. Kotaška s Harandem, kteří kvůli drobné kolizi na tréninku nehráli první přípravné utkání, už proti Nitře nastoupili a ani ve čtvrtek chybět nebudou.

Po loňském překvapivém čtvrtém místě nezaznamenaly České Budějovice kromě nového názvu mnoho změn. Do kádru přišel pouze obránce Milan Toman, který byl angažován po odchodu dvou budějovických zadáku Tomáše Haranta do švedského BK Mora a Ivo Kotašky do Znojma, jenž se tak poprvé postaví proti svému bývalému zaměstnavateli. Budějovice však zkouší mnoho mladých hráčů: Michal Klíma, Jakub Matušík, Ondřej Ježek, Josef Slavík, kteří jsou úplní nováčci. A o sestavu se bijí i trochu zkušenější mladíci: Jiří Hanzal, Milan Gulaš nebo obránce Petr Macháček. V bráně dostává šanci mladý Jakub Kovář.

Na rozdíl od Znojma, které sehrálo pouhé dva přípravné zápasy, mají jich České Budějovice za sebou již pět.

29.7.   Hvězdy Jindřichova Hradce – Č. Budějovice     4:3
1.8.	Liberec - Č. Budějovice     5:1
3.8.    Č. Budějovice   - Sparta    2:1 pr.
4.8.    Č. Budějovice – Plzeň       2:1 pr.
8.8.    Mladá Boleslav - Č. Budějovice     3:2

Kádr HC MOUNTFIELD

Brankáři: Chábera Jan, Kovář Jakub, Salák Alexander, Turek Roman

Obránci: Gřegořek Petr, Klíma Michal, Kutlák Zdeněk, Macháček Petr, Mucha Ján, Posmyk Marek, Toman Milan, Vydarený René