Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Poprvé v roli hosta. Poveda cesta do Lublaně k bodům?

Poprvé v roli hosta. Poveda cesta do Lublaně k bodům?

Po dvou domácích zápasech stále svítí na bodovém kontě znojemského týmu nula. Je na čase toto nelichotivé číslo rozmetat na padrť. Co se nepodařilo na domácím ledě, může se povést již v pátek v Lublani, která je na tom shodně jako Orli. Klání o první body obou mužstev startuje v 19:15.

HDD Telemach Olimpija Ljubljana

» Hvězda soupeře
Žiga Pešut strávil tři léta v českých ligách, nyní už druhý rok bojuje v dresu Lublaně, které zůstal věrný i přes její nelehkou předsezónní situaci.

V loňském ročníku EBEL se Olimpija Lublaň pohybovala na chvostu tabulky a před tím letošním měla dokonce existenční problémy. Ze všech potíží ale dokázali kluboví činovníci vybruslit a Slovinci tak mohli opět odstartovat soutěžní zápolení.

Vše ale až tak pohodové není. Obtíže s financemi Lublani přeci jen svázaly ruce, a tak se muselo improvizovat. Vedení sáhlo především po slovinských hokejistech, hodně si vypomohlo i vlastními, věkem ještě juniorskými hráči. A celou směs vyvážili pěticí zámořských borců – čtyři Američani do pole a Kanaďan Andy Chiodo v bráně. To vše ještě doplňuje chorvatský bek Ivan Šijan.

Vstup do ligy se Olimpiji podobně jako Znojmu příliš nevydařil. Zelenobílí se dvakrát představili na ledě soupeře a dvakrát odjížděli domů poraženi. Obě prohry ale nebyly nijak dramatické. Po výsledcích 3:1 v posilami nabitém Klagenfurtu a 3:2 v Dornbirnu netřeba klopit hlavy.

Z kabiny Orlů

Ani znojemští hokejisté si nemohou po úvodních duelech pískat. Dvakrát za sebou padli před svými fanoušky a po víkendových zápasech s příchutí Vinobraní mají stále prázdné ruce. S dvěma body tak odjížděli z jihu Moravy Vídeň i Salzburg.

Klub prozatím sází v bráně na Lukáše Cikánka, jenž vykazuje více než solidní formu. Naopak v zápasové sestavě se ještě neobjevil slovenský zadák Martin Nemčík, jenž doplatil na to, že Znojmo hrálo na třináct útočníků a sedm beků. Dle trenéra Režnara na něj tedy zbyl neoblíbený "Černý Petr". V dresu Orlů se již naopak zabydlel Tomáš Klouček, který je na jihu Moravy na měsíční zkoušce. "V týdnu jsme pracovali na přesilovkách. V pátek chceme získat v Lublani oba dva body," řekl zkušený bek.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
14 7 4 0 3 42:33

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Telemach Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 11. 10.
body 0 0
aktuální forma Znojmo – Salzburg 1:3
Znojmo - Vídeň 2:3
Dornbirn - Lublaň 3:2
Klagenfurt - Lublaň 3:1
nejproduktivnější hráč Lubomír Štach, 2 body (0 + 2) Gal Koren, 3 body (1 + 2)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 2 body (0 + 2) -
brankář Lukáš Cikánek (91%) Andy Chiodo (90,5%)
využití přesilovek 9,09 % 20,00 %
úspěšnost oslabení 78,57 % 50,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#11 Peter Gebei, # Vladimir Babić
Čároví rozhodčí:#76 Matjaz Hribar, #72 Damir Raković

Sestavy z posledních zápasů

Chiodo – Degon, Šijan, Medvec, Logar, Groznik, Planko, Cepon – Bishop, Leber, White – Koblar, Pešut, Koren – Mušič, Hočevar, Ropret – Pesjak, Kalan, Snoj.
Cikánek – Grof, Bořuta, Klouček, Štach, Pavlikovský, Bača, Sova – Tomas, Fiala, Lattner – Rosa, Pucher, Havlík – Podešva, Šeda, Beroun – Číp, Bartoš, Novák – Rehuš.

Související články