Poprvé venku. Uspějí Orli po roce znovu v Litvínově?

PO 8. 8. 2016
Na znojemské hokejisty čeká další zajímavá konfrontace s extraligovým soupeřem. Tentokrát na ledě Litvínova. Úvodní buly padne na Zimním stadionu Ivana Hlinky v úterních 17:00 hodin.

Orli mají svůj první přípravný zápas za sebou. Ten odehráli v pátek před více než dvěma tisíci diváky. Na Vítkovice však nestačili a prohráli vysokým poměrem 1:7. Kouč Jiří Režnar tak nemohl hýřit spokojeností: "Bylo to klasické první utkání. Dělali jsme hrubky, dostali jsme z nich góly. Ačkoliv jsme na to hráče upozorňovali, dostali jsme tři branky z nahození na brankáře. Do dalších zápasů se musíme připravit, máme k tomu dostatek materiálu. Máme nový tým a teď jde o to, aby si hráči zvykli na ten systém, který tady je."

HC Verva Litvínov

Pro svěřence Radima Rulíka půjde již o třetí přípravný zápas. Nejprve zdolali Plzeň 3:2 po samostatných nájezdech, o dva dny později pak prohráli 0:1 se Záhřebem. Duel s účastníkem ruské KHL byl ale z důvodu hromadné bitky předčasně ukončen.

Libor Šulák v zápase s Litvínovem

Litvínov patří dlouhá léta mezi tradiční hokejové bašty a je líhní mnoha českých reprezentantů. Z dlouhé řady stačí vyjmenovat například Martina Ručinského, Jiřího Šlégra nebo Roberta Langa. Fanoušci Vervy se ale musí v posledních letech cítit jako na houpačce. Po mistrovském roce 2015 totiž přišla sezóna, ve které klub musel hájit extraligovou příslušnost v baráži.

Přestože poslední sezóna nebyla úspěšná, přes léto klub opustili pouze čtyři hráči. Jako největší ztráta se jeví odchod Radka Dudy do německé DEL2. Náhradou za něj se má stát talentovaný Richard Nejezchleb z Hatfordu, farmy New Yorku Rangers. V Dánsku si pak Severočeši vyhlédli norského beka Daniela Sørvika, z Běloruska do svého mateřského klubu po třech letech zavítá Jakub Černý.

Litvínovský tým by mělo táhnout zkušené trio obránců Kubát – Pavlík – Gula a útočníci Hübl – Hanzl – Lukeš. Výborné výkony se čekají i od gólmana Jaroslava Januse.

Poslední vzájemné střetnutí se datuje na 7. srpna 2015, kdy Orli vyhráli nad tehdejším mistrem extraligy 3:2. Vítěznou branku vstřelil v poslední minutě základní hrací doby Branislav Rehuš.

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Lattner, McMonagle, Řezníček, Kadeřávek, Šulák, Biro – Tomas, Pucher, Vodný – Kalus, Bartoš, Hughesman – Číp, Wronka, Bruijsten – Beroun, Šeda, Novák – Györi.
Janus – Kubát, K. Černý, Sørvik, Pavlík, Pavelka, Sklenička, Šesták – Nejezchleb, Šimeček, Lukeš – Martynek, R. Hanzl, Hořava – Stříbrný, Gerhát, Trávníček – Jurčík, T. Doležal, J. Doležal.