Poprvé venku. Znojmo se po devíti letech představí v Třebíči

ST 11. 8. 2021
Orli se vracejí do zápasového rytmu a dva dny po charitativním utkání s Kometou zamíří ve čtvrtek do Třebíče. Utkání je na programu od 18:00 hodin v tamní KHNP ARÉNĚ.

Třebíč patří k tradičním účastníkům CHANCE ligy. V loňské sezóně došla do předkola play-off, v němž ji po pěti zápasech vyřadila pražská Slavia. Čtvrtfinále si klub zahrál naposledy před čtyřmi lety.

Na střídačku Třebíče se před letošní sezónou vrátil Kamil Pokorný, jenž působil dlouhých šest let na pozici trenéra v brněnské Kometě. Asistenty mu nyní dělají Jaroslav Barvíř a David Dolníček. Vzhledem k užší spolupráci s Kometou nalezneme na soupisce Třebíče i hrstku hráčů, kteří si připsali starty v extralize. V brankovišti se mohou spoléhat na Pavla Jekela či Lukáše Vejmelku. V útoku je nejstarším borcem Michal Vodný, který se před pěti lety představil i v dresu Orlů.

Stejně jako Znojmo, tak i Třebíč má za sebou jediné připravné utkání a to proti Kometě. Ta přijela na Vysočinu se širším kádrem a do sestavy nasadila několik mladíků. Duel, který skončil kvůli pyrotechnice na stadionu předčasně, neměl vítěze a na světelné tabuli svítila po 52 minutách remíza 3:3.

Znojmo a Třebíč jsou odvěcí rivalové, vždyť obě města dělí pouze necelých padesát kilometrů. Jejich poslední vzájemný duel se však datuje k 23. srpnu 2012, kdy Orli prohráli na třebíčském stadionu 2:3. Soutěžní duel těchto dvou soupeřů proběhl naposledy před jedenácti lety v první lize.

Letos v přípravě se oba celky střetnou hned dvakrát. První utkání je na programu právě ve čtvrtek od 18 hodin v KHNP ARÉNĚ. V úterý 17. srpna pak přicestuje Třebíč na jih Moravy.

Sestavy z posledních zápasů

SK Horácká Slavia Třebíč:Jekel – Forman, Furch, Voženílek, Mlčák, Chalupa, Gabrhelík, A. Svoboda – Štovíček, Bittner, Psota – Vodný, Nedvídek, Střondala – Krliš, Gajarský, Ferda – Křehlík, Michálek, Vedral – Michalčuk.
ORLI ZNOJMO:Kantor (53. Groh) – Culkin, Sedlák, Southorn, Haman, Tejnor, Bartko, Walters – Svoboda T., Němec, Ahl, Luciani, Matuš, Fejes, Gorčík, Prokeš, Köver, Kvasnica, Svoboda O., Oščádal, Hrazdíra.