Poradí si Orli s maďarským čertem?

ST 31. 8. 2011
<em>Znojmo</em> - Po týdnu tvrdého tréninku prověří manšaft Karla Soudka další z účastníků Erste Bank Eishockey ligy. Slovinci a Rakušané již znojemskou arénu navštívili. Nyní je řada na maďarském zástupci. Ve čtvrtek si cestu do města vína udělá Sapa Fehérvár AV19, hokejový klub sídlící ve městě s krkolomným názvem Székesfehérvár. Tým kanadského trenéra Kevina Primeaua nabízí to nejlepší z maďarské hokejové scény. Utkání začíná netradičně v 18:00 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

SAPA Fehérvár AV19 je jediný maďarský zástupce mezi účastníky Erste Bank Eishockey ligy. V loňském ročníku se tým kanadského trenéra umístil na předposledním devátém místě. Play-off mu uniklo o tři body. Svůj největší dosavadní úspěch v EBEL zaznamenal v sezóně 2009/2010, kdy se jeho cesty zastavily ve čtvrtfinále vyřazovacích bojů.

Klub spoléhá hned na deset reprezentantů Maďarka, tři kanadské a jednu americkou hvězdu. Kromě toho nalezneme na soupisce i Christiana Borgatella, kapitána italského národního mužstva. Mezi tyčemi stojí zkušený gólman Adam Munro, jenž si mimo jiné zachytal i v nejprestižnější hokejové soutěži světa, v NHL. Ve Fehérváru zůstal po loňské vydařené sezóně i Eric Johannson, který působil dlouhá léta ve švédských soutěžích.

Tým s čertem ve znaku odehrál v rámci přípravy šest přípravných duelů. Dvanáctého srpna přehrál své „béčko“ poměrem 8:4, čtyři dny na to deklasoval slovenské Piešťany 11:1 a také s rakouským Kapfenbergem si hravě poradil, když zvítězil 9:0. Nezaváhal však ani v souboji na Slovensku s Nitrou, kterou porazil 2:1. Ve dvou dalších zápasech se utkal s ligovým sokem a to se slovinskou Jesenicí. Na hostující půdě utržil první porážku 1:2. O pět dní později si však v odvetě spravili chuť a svého soka převálcovali poměrem 6:1.

Podrobnější informace o klubu SAPA Fehérvár AV19 naleznete zde.

Z kabiny Orlů

Hlavní trenér Orlů Karel Soudek

Ani při odvetě v Třebíči se Orlům nepodařilo uspět, a tak zůstává jejich bilance v přípravných zápasech nepříliš lichotivá. „Mysleli jsme si, že už máme pětky poskládané, ale zápas nám ukázal, že ještě nic není definitivní, takže budeme hledat dál,“ nechal se slyšet hlavní trenér Karel Soudek po derby na Vysočině. „Máme dvě pětky, které předvádějí to, co bychom si představovali až na rychlost. Ale o té se nedá moc hovořit, když jsou hráči v únavě,“ dodal.

Stejně jako před zápasy s Jesenicí a Vídní netuší ani nyní znojemští trenéři a hráči, co mají od maďarského soupeře očekávat. „V životě jsme je neviděli. Nevíme, jaký styl hokeje preferují, takže se necháme překvapit,“ prozradil útočník Martin Podešva.

Orlí marodka se po sedmi přípravných duelech začíná rozšiřovat. Do utkání s Fehérvárem pravděpodobně nezasáhnout obránci Lubomír Štach, Martin Škadra a Jiří David. Otazník visí také nad startem Adama Havlíka. „Adam měl při rozbruslení proti Vídní problém s ramenem. Určitě to není dlouhodobá záležitost,“ konstatuje asistent trenéra Martin Stloukal. Dobrou zprávou však může být návrat Jiřího Berouna do sestavy. Jednatřicetiletý útočník se zotavoval po operaci s kolenem.

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Sáblík (od 31. Landsman) - Bořuta, Štach, Škadra, Latner, Vosátko, Stehlík - Kanko, Podešva, Lattner, Haman, Pucher, Říha, Šeda, Trojan, Videlka, Beroun, Komínek, Bartoš, Jarůšek.

SAPA Fehérvár AV19: Munro, Balisz - Borgatello, Pratt, Mihaly, Johansson, Palkovics, Tokaji, Horvath, Sofron, Vas, Ladanyi, Durco, Sille, Ryan, Sikorcin, Kovacs, Orban, Lada, Benk, Nagy, Magosi.