Poradí si Orli se slovinskou Lublaní?

SO 6. 10. 2012
<em>Znojmo</em> - Znojemské hokejisty čeká už desáté kolo v rakouské Erste Bank Eishockey lize. Tentokráte na ledě přivítají předposledního soupeře z tabulky, slovinskou Lublaň. Podaří se Orlům ukořistit cenné dva body a navýšit tak svůj náskok nad dorážejícím Grazem? Zápas můžete sledovat na vlastní oči již tuto neděli v 17:30 na zimním stadionu ve Znojmě.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Lublani se nepodařil vstup do nové sezóny zrovna podle představ. Klub se tedy rozhodl pro výměnu trenéra. Trenérské místo Heikki Mälkiäho prozatím zaujímá slovinský kouč Bojan Zajc. Lublaňský tým se trápí na předposledním místě tabulky s pouhými pěti body. Za ním zůstává už jen Innsbruck, který má na svém kontě pouhý jediný bod.

Olimpiji se podařilo vybojovat vítězství pouze nad Záhřebem, kde zvítězila 3:2 a nad posledním Innsbruckem. Nováčka v lize pokořili sedmi góly, a ukořistili si tak dva body. V posledním odehraném zápase Slovinci hostili rakouský klub z Klagenfurtu. Utkání se přehouplo až do prodloužení, ve kterém si Rakušané vybojovali bod navíc.

Klub se bude muset v nadcházejících zápasech obejít bez pomoci obránců Aleksandara Magovace a Sergeje Smirnova, kteří ukončili své další působení v týmu. Naopak největší naděje budou Slovinci vkládat do kanadského útočníka Brocka McBridea, který je třetím nejproduktivnějším hráčem ligy (3 + 11). Další velkou oporou je Chris D´Alvise, který vsítil celkem sedm gólů a přihrál na další tři. Do třetice nejlepších hráčů patří i Jan Mursak, nová posila se zkušenostmi z Detroitu z NHL. V posledních třech zápasech se mu podařilo získat celkem osm asistencí.

Znojemským útočníkům se do brány postaví Jerry Kuhn, který chrání svoji svatyni s 90,1% úspěšností.

Z kabiny Orlů

Orli předvedli krásný vstup do nové sezóny. Svěřencům Martina Stloukala se na ledě daří a bojují o přední příčky v tabulce. Znojmo se nyní nachází na třetím místě s třinácti body a před sebou má pouze ambiciózní Vídeň a Villach.

⇒  Znojmo díky výluce v NHL získalo novou posilu, Bryana Bickella.

Jihomoravanům se nedařilo jen ve třech zápasech. Villach (2:6), Fehérvar (3:5) a Graz (2:3sn) byli nad orlí síly. V pátečním zápase se Znojmu podařilo zvítězit nad dalším nováčkem v EBEL - Dornbirnem. Do třetí třetiny si Orli vybojovali čtyřbrankové vedení, které se ale Rakušanům podařilo stáhnout na rozdíl pouhé jediné branky. Houževnatost znojemského týmu ale nakonec přinesla ovoce. Orlům se podařilo zvítězit 5:4 a do tabulky si připsali další dva cenné body. „V Dornbirnu jsme měli štěstí. Filip Landsman byl pro nás obrovskou oporou,“ řekl k zápasu Martin Stloukal. Landsman se tak postaví mezi tři tyče i v nedělním zápase s Lublaní.

V zápase s Lublaní se už objeví i fanoušky dlouho očekávaná nová posila Znojma, a to útočník Chicaga Blackhawks Bryan Bickell. Výherce Stanleyova poháru představuje pro příznivce znojemského hokeje velkou a nevšední podívanou. „Bryan je pro nás určitě velký zisk,“ dodává znojemský trenér k přestupu kanadského útočníka.

Nad některými hráči se ale stále vznáší otazníky ohledně startu v nedělním zápase. Aleš Sova byl nepříjemně zasažen pukem do obličeje v zápase s Dornbirnem. Nejistý start má také útočník Adam Havlík a Jiří Beroun, kterého trápí bolesti zad.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Wolfgang Fussi, Georg Veit (oba AUT)
Čároví: Florian Hofer, Oscar Wallner (oba AUT)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Landsman – Pláněk, Wharton, Henry, Stehlík, Štach, Sova, Bořuta, Škadra – Beránek, Fiala, Strömberg – Uram, Pucher, Rožník – Beroun, Šeda. Jarůšek – Lattner, Bartoš, Komínek.

HDD Telemach Olimpija Ljubljana: Kuhn – Coulombe, Thomas, Ratchuk, Grahut, Cvetek, Dervaric, Groznik, Erman – Mursak, McBride, D´Alvise – Pance, Music, Pance – Ankerst, Ferguson, Freeman – Verlic, Hocevar, Ropret.

Další zápasy 10. kola

EC-KAC - EHC Liwest Black Wings Linz
EC Red Bull Salzburg - SAPA Fehérvár AV19
EC VSV - Dornbirner Eishockey Club