Posila do útoku. Orlí letku rozšíří slovenský mládežnický reprezentant

Aktuální zprávy
ÚT 21. 7. 2020
Znojemský útok se dočkal nového jména. K mužstvu se pro přípravu na ledě připojil dvacetiletý Jakub Köver, bývalý slovenský reprezentant na jih Moravy přichází po angažmá v klubu HK Spišská Nová Ves.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Současná útočná formace mužstva tak nově čítá devět jmen, přičemž Jakub Köver je v kádru prvním cizincem.

Ve čtvrtek jednadvacetiletý hokejista pochází ze Slovenska, prošel mládežnickými výběry Košic či Chomutova, v českém týmu nastoupil za dorost i juniorku, v průměru měl téměř bod na zápas. Na jaře 2017 se probojoval do nominace Slovenska k mistrovství světa do 18 let, kde odehrál pět utkání.

Od sezóny 2018/2019 převážně nastupoval v dospělém hokeji, dostal se i do národního juniorského výběru v seniorské extralize. Ve Spišské Nové Vsi si v uplynulém ročníku v šedesáti zápasech připsal osmapadesát bodů.

„Je to dobrý bruslař i šikovný střelec. Dali jsme na doporučení, dostane u nás šanci, může se ukázat a přesvědčit nás o svých kvalitách směrem k další sezóně," prohlásil k talentovanému útočníkovi trenér a sportovní manažer v jedné osobě Miroslav Fryčer.

Mladý Slovák se v současné době už připravuje s prvním týmem a měl by být k dispozici k prvnímu přípravnému zápasu na ledě Havířova, kde znojemští hráči vyjedou 11. srpna.

Statistiky Jakuba Kövera: