Poslední zápas v roce 2021. Do Nevoga arény přijede Graz

ST 29. 12. 2021
Orli ve čtvrtek zahájí sérii tří domácích zápasů v řadě. Jejich soupeřem bude od 18:30 rakouský Graz. Buďte u toho!

Medici jsou v posledních kolech k nezastavení. Vyhráli sedm zápasů v řadě a stoupají tabulkou. Momentálně jim náleží dělené šesté místo. V posledním utkání však měli na mále právě s tabulkovým sousedem z Klagenfurtu. O jejich výhře 4:3 rozhodovalo až prodloužení.

To znojemské výkony jsou jako na houpačce. Po domácí výhře nad maďarským Fehérvárem přišla v úterý prohra ve Vídni. To jen utvrdilo fakt, jak se svěřencům trenéra Hanlona na venkovních kluzištích nedaří. Naopak z Nevoga arény se body nevozí jednoduše. Z patnácti letošních zápasů zde prohrálo Znojmo pouze čtyřikrát. Následující série tří domácích duelů v řadě jim tedy může hrát do karet.

Zajímavosti

• Orli mají letos s Grazem pozitivní bilanci. Oba dva vzájemné zápasy vyhráli. Ten domácí dokonce poměrem 9:3, kdy ve třetí třetině vsítili hned devět branek.
  • Znojmo i Graz patří mezi ofenzivní týmy. Oba vstřelily v této sezóně již více než 100 branek.
  • Oba soupeři mají i velmi silné přesilovky. Znojmo tuhle statistiku dokonce vede (26,6 %) a Graz je třetí (23,5 %).
  • Jihomoravané zůstávají jediným týmem, který letos neprohrál v prodloužení ani po samostatných nájezdech.

Hlavní rozhodčí:Nikolic K., Siegel
Čároví rozhodčí:Gatol, Vaczi

Sestavy z posledních zápasů

Tesla ORLI ZNOJMO:Kantor – Culkin, Sedlák, Haman, Younan, Bartko, Stránský – Köver, Němec, T. Svoboda – Immo, Zubov, Ahl – Matuš, Prokeš, Gorčík – Luciani, Brittain, Kvasnica.
Moser Medical Graz99ers:Engstrand – Ackered, Altmann, Boivin, Kirschläger, Pfeffer, Kernberger, Kaschnig, Blood – Hjamarsson, Martin, Ograjenšek – Gordon, Schiechl, Zusevics – Grafenthin, Kainz, Oberkofler – Zalewski, Alagič, Maurer.