Poslední zkouška před začátkem EBEL! Znojmo bude čelit Drážďanům

ČT 5. 9. 2019
V posledním zápase před novou sezónou vyzvou Orli na domácím ledě německé Drážďany. Utkání začíná v pátek v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Drážďany jsou účastníkem druhé nejvyšší německé soutěže. Loni se v ní dostaly do semifinále, kde však podlehly Frankfurtu. V přípravě si zatím připsaly tři výhry proti Landshutu, Benátkám a Ústí. Naopak proti Krefeldu a Wolfsburgu se jim nevedlo.

V týmu německého celku najdeme třeba bývalého hráče Dornbirnu Dala Mitchella nebo Maria Lamoureuxe, který ještě v minulé sezóně oblékal dres Innsbrucku. Za Drážďany nastupuje také Kevin Lavallée, který má za sebou nejednu sezónu v DEL a připsal si i pár startů v německém národním dresu.

Jeden z přípravných zápasů odehrály Drážďany v Benátkách, kde rozhodčí museli zápas ukončit kvůli hromadné bitce, to ale trenéru Orlů Miroslavu Fryčerovi vrásky nepřidělává: „Nebojíme se. Tady jsme zažili už všechno (smích). Máme v týmu dost lidí na to, abychom to uklidnili. Pokud se do toho nebude zásadním způsobem montovat rozhodčí, tak věřím, že to odehrajeme v klidu. A kdyby něco bylo, tak ten tým okamžitě stáhnu, protože si nemůžeme dovolit žádné zranění před sezónou.“

Znojmo si v přípravě zatím připsalo dvě výhry. První na Memoriálu Zbyňka Kusého proti Košicím a tu druhou v minulém domácím zápase s Budapeští. Proti Drážďanům by měl chybět už jen Petr Mrázek, zbytek týmu by měl být kompletní.