Před Vánocemi přijede Olomouc

NE 20. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - Poslední zápas před Vánocemi sehrají znojemští hráči doma proti Olomouci. Orli se zatím vezou na vítězné vlně. Nejprve zvítězili doma nad Hradcem Králové a Havlíčkovým Brodem, v sobotu vzali po pohádkovém vstupu do zápasu tři body i Jihlavě. Nyní je čeká těžký soupeř z Olomouce, jenž se nachází na třetím místě. Vzájemné duely však mluví lépe pro domácí. Komu nakonec nadělí Ježíšek body? Vezměte si s sebou prskavky a přijďte vytvořit jedinečnou vánoční atmosféru. Utkání začíná v pondělí 21. prosince od 17:30 hodin v Hostan aréně.

Představení soupeře

Olomoucká Mora již nějakou dobu okupuje třetí místo v tabulce. Se svými jedenašedesáti body si drží osmibodový náskok na čtvrtou Třebíč. Naopak na druhý Chomutov ztrácí sedm bodů. Svůj poslední zápas odehrála na svém ledě proti Kadani. V utkání diváci viděli pouze jednu branku, neboť Mora zvítězila poměrem 1:0.

Produktivitu týmu vede Richard Brančík s dvaceti šesti body (6 + 20). Na paty mu šlapou Milan Ministr (10 + 15) či Martin Davídek (13 + 11), který je nejlepším střelcem Olomouce. V obraně se daří Alexandru Lhotskému (2 + 10), Janu Mikelovi (1 + 11) a Jakubu Bartoňovi (3 + 8). Branku střeží šestý gólman ligy, Štefan Žigárdy, jenž má na svém kontě úspěšnost 93,01%, což odpovídá 2,22 gólů na zápas.

Během sezóny přišly do týmu posily jako Lubomír Korhoň (7 + 12), Jan Tomajko (1 + 3) či exznojemský Pavel Selingr (0 + 1), toho extraligová Kometa vyměnila za Petra Polodnu.

Vzájemné zápasy

Vzájemné duely těchto dvou soupeřů v této sezóně skončily vždy lépe pro Orly. Nejprve v šestém kole zavítali do Olomouce, odkud si po vydařeném zápasu odvezli tři body za výhru 2:0. Další zápas se konal v Hostan aréně. Znojmo po první třetině vedlo 2:0, ovšem hostům se podařilo vyrovnat. O vítězství se ve třetí třetině postaral Tomáš Hradecký.

Z kabiny Orlů

Orlům se vstup do druhé části první ligy vydařil na jedničku. Nejprve porazili doma Havlíčkův Brod 5:3 a v sobotu ukořistili vítězství 5:1 v JIhlavě. O výsledku rozhodli téměř ve třech minutách hry, kde vsítili tři branky.

Znojmo však stále trápí marodka. Mimo hru je stále kapitán Radek Haman, Jakub Svoboda, Vladimír Říha i Petr Sojčík. V zápase proti Havlíčkovu Brodu se zranil také Karel Plášek.