Před pauzou ještě duel v Sazka Areně

ČT 1. 2. 2007
Z n o j m o - Dříve než bude znojemským hokejistům dopřáno dvanáct dní volna, zbývá odehrát utkání se Slavii. Po prohře v Budějovicích se Orli pokusí vybojovat body ve svém dalším utkání na cizím kluzišti. Pražané potřebují zvítězit, aby se dostali do první šestky, která zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále. Oba celky budou hrát v pátek o hodně, díky tomu se můžeme těšit na velmi bojovné střetnutí. K jubilejnímu 200. utkání v nejvyšší soutěži nastoupí Radim Bičánek. Uvodní vhazování je naplánováno na 19:00 hodin.

Vzájemné zápasy vždy vítězně pro domácí

Letošní souboje obou mužstev měly zatím pokaždé stejný konec a to tři body pro domácí celek. Znojmo hrálo první dvě utkání na vlastním ledě a obralo svého protivníka o všech šest bodů po výhrách 5:2 a 4:2. V Sazka Areně drželi Orli dlouho dobrý výsledek, ale ve třetí třetině pražský tým udeřil a nakonec zvítězil 4:2. Nejvíce se prosazoval Dopita, který vsítil pátečnímu soupeři již čtyři branky.

Slávisty opustila herní pohoda

Svěřenci trenéra Růžičky z posledních čtyř utkání dokázali zvítězit pouze v jednom případě. Ve 44. kole získali na domácím ledě jen bod, když podlehli 2:3 v prodloužení Mountfieldu. Poté sice v Třinci rozdrtili Oceláře 7:0, ale v minulých dvou kolech odjeli s výpraskem 2:7 z Liberce a ve Vsetíně nedokázali poslednímu týmu tabulky vstřelit ani jednu branku a podlehli 0:1 po samostatných nájezdech.

Růžička disponuje zkušeným kádrem

K oporám Slavie patří zejména obránci Hlavačka a Kadlec, útočníci Beránek, Bednář, Hruška, Sup a také Rataj, který má zkušenosti se znojemským hokejem. Zajímavé je, že všem těmto hráčům je již přes třicet let. V úvodu sezóny měl klub problémy s postem brankáře, které později vyřešil angažováním Adama Svobody.

Na obou stranách jedna absence

Znojemskému celku bude stále chybět Erat, který nemůže nastoupit kvůli dlouhodobým problémům se stehením svalem. Na straně Pražanů by měl chybět jen Tomica, naopak v sestavě už bude brankář Svoboda, který se zotavil po zápalu plic.

Sestavy z minulého kola

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Kříž, Jareš, Bičánek, Němeček, Kotaška, Mojžíš - Meidl, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Tvrdík, Haman - J. Svoboda, Selingr, Plášek - od 21. navíc D. Nedorost, V. Říha, Beroun

HC SLAVIA PRAHA: Hronek - Hlavačka, Kolařík, Kadlec, Vašíček, Graňák, Žižka (35.- 45. Jass) - D. Hruška, Beránek, Doležal - Bednář, Červenka, Sup - Vondrka, Rataj, Dlouhý - Kubeš, L. Havel, Malát

Ostatní zápasy 48. kola