Před pauzou zajíždějí Orli do Zlína

ČT 6. 12. 2007
<em>Znojmo</em> - Před reprezentační přestávkou čeká hokejovou O<sub>2</sub> extraligu ještě jedno kolo. Znojemští Orli se představí na ledě desátého týmu extraligové tabulky RI OKNA Zlín. Domácí celek bude chtít po dvou prohrách v řadě opět naplno bodovat, hosté navázat na vítězství proti Pardubicím. Zápas začne v 17:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Zlín byl před sezónou považován za jednoho z favoritů celé soutěže. Napomáhal tomu i fakt, že se vrátil ostrostřelec z NHL Jaroslav Balaštík. Realita je však zcela jiná. Moravský mančaft se překvapivě krčí na spodních patrech tabulky, v minulém kole prohrál s Kladnem 0:3, patří společně s Pardubicemi, Ústím nad Labem a Plzni k týmům, které inkasovaly nejvíce gólů. V tabulce přesných zásahů mu náleží až 11. místo. Poslední domácí zápas se mu také příliš nevyvedl. Spartě Praha podlehl 2:3. Před svým soupeřem má v tabulce extraligy náskok jednoho bodu, ovšem odehrál jeden zápas navíc.

foto
⇒ Erat, Jareš, Selingr - všichni tři se zapsali do statistik v minulém zápase proti Zlínu, který Orli vyhráli 4:1.

Nejproduktivnějším hráčem Zlína je již zmiňovaný navrátilec z NHL Jaroslav Balaštík, jenž nasbíral v 29 utkáních 21 bodů. Se svými 16 brankami je společně s plzeňským Důrasem druhým nejlepším střelcem soutěže. Domácí tým se také může opřít o svoji brankářskou jedničku Igora Murína. V letošní sezóně odchytal zatím 17 zápasů s úspěšností zásahů 91,5 % a brankovým průměrem 2,91.

Znojmu se letos proti svému moravskému soupeři daří. V prvním vzájemném zápase vyhrálo na jeho ledě 3:2 po samostatných nájezdech a poté doma 4:1. Situace, kdy si Orli po závěrečné siréně nepřipsali jediný bod, nastala naposledy 24. října 2006.

V řadách Orlů bude nadále chybět obránci Tesařík, Štach a pravděpodobně i Chmelíř. Poslední tři zápasy nehrál kvůli zranění Radek Haman a do hry by se měl opět zapojit po reprezentační přestávce. Naopak v minulém utkání už nastoupil obránce Pavel Mojžíš. Domácí celek by měl nastoupit v kompletní sestavě.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Mudroch, Jareš, Bičánek, Chvátal, Mojžíš, Kotaška, Všetečka - Selingr, Dopita, Kucharczyk - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - Plášek, Beroun, Erat - M. Růžička, Meidl, Čachotský

RI OKNA ZLÍN: Murín - Hamrlík, Galvas, Klouček, Zubíček, Vosátko, Lučka - Balaštík, Leška, Záhorovský - M. Čech, Mokrejš, Rachůnek - Barinka, F. Čech, Andrašovský - M. Pšurný (21. Balán), R. Pšurný, Kubiš

Ostatní zápasy 29. kola