Před pohárovým semifinále změří Znojmo síly se Zlínem

PO 25. 8. 2008
<em>Znojmo</em> - Ještě, než se Orli utkají o postup do finále Tipsport Cupu s Karlovými Vary, sehrají přátelské utkání se Zlínem. Úternímu soupeři znojemských hokejistů se v poháru příliš nedařilo a s jedinou výhrou skončil na posledním místě ve skupině. Přípravný zápas začíná v 17:00 na stadionu Luďka Čajky ve Zlíně.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Svěřence trenéra Rulíka čeká již deváté přípravné utkání před startem extraligy. Z osmi předešlých si připsali pět vítězství, jednu remízu v nedohraném utkání s Trenčínem a dvě porážky, z nichž jednu utrpěli až po nájezdech. Stejnou porci zápasů mají na kontě i Berani, ovšem ti nebyli zdaleka tak úspěšní. Zaznamenali tři výhry a pětkrát odcházeli z ledu poraženi.

V loňské sezóně se Znojmu proti Zlínu náramně dařilo a radovalo se ve všech čtyřech duelech. V domácích zápasech zvítězilo 4:1 a 3:0, v soubojích mimo své hnízdo ukradlo svému soupeři pět bodů za výhry 3:2 a 3:2 po samostatných nájezdech. Nejvíce bodů nastřádal v těchto utkáních Pavel Selingr, který čtyřikrát pálil do černého a dvě branky připravil pro Jiřího Dopitu.

Na lavičku zlínského mužstva se po uplynulé sezóně postavil bývalý karlovarský trenér Zdeněk Venera, jenž dovedl Energii až do finále extraligy. Spoléhat může na služby nejlepšího extraligového střelce minulého ročníku, kterým byl s 29 přesnými zásahy Jaroslav Balaštík. Naopak pověst skvělého nahravače potvrdil Petr Leška, jenž k pěti gólům přidal 27 asistencí. Pozice brankářské jedničky bude nejspíš znovu patřit Igoru Murínovi.

V přátelském utkání proti svému nejbližšímu extraligovému soupeři se budou muset Orli obejít bez nemocného kapitána Radima Bičánka.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Švrček, Tesařík, Chvátal, Rýgl, Mojžíš, Kotaška, Mrázek, Štach - Selingr, Dopita, Erat, Havlík, Haman, Svoboda, Procházka, Růžička, Beroun, Bartek, Kucharczyk, Čachotský

RI OKNA ZLÍN: Murín – Hamrlík, Galvas, Nosek, Kučný, Míka, Bořuta, Vosátko, Lučka – Balaštík, Kolár, Rachůnek – Kubiš, Leška, Brunec – Ondráček, Roman Vlach, R. Pšurný – M. Pšurný, Balán, Mokrejš