Před vrcholem letní přípravy přijede k derby Třebíč

PO 6. 9. 2010
<em>Znojmo</em> - Tři dny před vrcholem letní přípravy, kdy se Orli ve finále Tipsport Cupu postaví plzeňským indiánům, zavítá do Hostan arény celek z nedaleké Třebíče. Tito dva soupeři se střetli již před třemi týdny. Na domácí půdě uspěla Horácká Slavia, když nedovolila Znojmu vstřelit jedinou branku a zvítězila 2:0. Svěřenci trenéra Soudka budou jistě chtít tuto porážku svému soku vrátit a doufají, že jim k tomu pomůže i Vaše podpora. Derby je na programu v úterý 7. září od 17:30 hodin. Výsledek bude započítán do tabulky Regionálního poháru.

Představení soupeře

Svěřenci trenérů Mejzlíka a Vondráčka odehráli v rámci letní přípravy devět duelů, ovšem jako vítězové vzešli jen dvakrát. Poprvé tomu bylo tak 17. srpna právě proti Orlům. Horáci rozhodli již v první polovině hry, kdy se dostali po gólech Přibyla a Dočekala do vedení. Svému soupeři pak nedovolili vsítit jedinou branku.

foto

V dalším zápase prohrála Třebíč s havlíčkobrodskými Rebely až po nájezdech, a to poměrem 3:4. Následovalo však famózní vítězství nad Spartou a Horácká Slavia tak mohla pomýšlet i na postup v Tipsport Cupu. Tyto plány jí ale zhatilo utkání v Pardubicích, neboť opustila východ Čech s osmibrankovým přídělem.

Reputaci si mohla napravit v Olomouci o pět dní později, ale domácí se hned v úvodu dostali do dvoubrankového náskoku, a tak nezbývalo Třebíči nic jiného, než dotahovat. Ukazatel skóre se po šedesáti minutách zastavil na výsledku 4:2 pro Moru.

Stejným výsledkem skončilo i utkání proti Jihlavě. Z vítězství se však opět radoval soupeř.

Hráčský kádr

O konečné podobě kádru chtějí trenéři rozhodnout do konce tohoto týdne. Usilují především o Radima Ostrčila a Radka Meidla, kteří sehráli proti Jihlavě kvalitní utkání.

“Sestava pro ligu už dostává konkrétnější obrysy, ale musíme být trpěliví a pracovat dál. Přišli noví hráči, které jsme chtěli vidět a dát jim příležitost. Potřebujeme dát tým definitivně dohromady, aby naše hra byla lepší než v zápase s Duklou," řekl pro web hstrebic.cz Roman Mejzlík, hlavní trenér Horácké Slavie.

Z kabiny Orlů

Orlí letka je z větší části kompletní. Již v Boleslavi zasáhlo do zápasu třinecké trio - Vrba, Podešva, Rangl. Týmu však bude nadále chybět Pláněk, Havlík, Rachůnek, Orsava a Marosz, kteří jsou na srazu české juniorské reprezentace.

V tabulce Regionálního poháru, do níž budou body z úterního utkání připočteny, spadli Orli na druhé místo a vedení se ujala Jihlava. Nutno ovšem podotknout, že Dukla má dva zápasy k dobru.

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Rangl, Štach, Šindelář (21. Stehlík), Klimeš, Lattner, David - V. Říha, Haman, Vyletelka - Staněk, Podešva, Plášek - Vrba, Hradecký, Beroun.

SK Horácká Slavia Třebíč: Fiala - Hrbáček, Ostrčil - Bulička, Sedláček - Malinský, Kadela R. - Pohl, Musil - Laš, Dolníček, Kadela E. - Čech, Zahradník, Přibyl - Okál, Dočekal, Vondráček - Meidl, Ostřížek, Křenek.