Orli Znojmo Orli Znojmo

Prémie za vítězství? Možná tak za vyloučení, usmívá se Ondřej Fiala

Prémie za vítězství? Možná tak za vyloučení, usmívá se Ondřej Fiala

Znojmo - Proti polskému soupeři si připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci a výraznou měrou se tak podílel na celkovém vítězství nad mužstvem, které ještě loni trénoval Jiří Režnar, nyní hlavní kouč Orlů. Prémie za výhru však pro své svěřence zřejmě nechystá. „Jediné prémie, které bychom si zasloužili, by byly možná za vyloučení,“ říká s úsměvem mladý hokejista.

Jak byste dnešní utkání zhodnotil? Chyběl mu pořádný šmrnc, nemyslíte?
Přesně tak. Bylo tam jen pár momentů, kdy jsme zabrali. Měli jsme takovou únavu v nohou, nevím, čím to bylo. Musíme se v tomto jako tým kousnout, zabrat, zlepšit se a tu únavu v těch nohách zlomit.

Nebylo to trochu i soupeřem?
Na soupeře se nemůžeme vymlouvat. Musíme hrát naši hru, to co si řekneme a neohlížet se na soupeře.

Dal jste dva góly a možná jste mohl dosáhnout hattricku, kdyby vám Richard Jarůšek v samostatném nájezdu přihrál.
Ríša to udělal výborně, gólman zůstal roztaženej v bráně a vysloveně čekal, že mi nahraje. Ríša ho výborně propálil, na to není co říct.

Vy jste byl jeden z těch, co zabral, když jste dvakrát skóroval.
Kéž bych to mohl říct. Myslím, že tam bylo spoustu momentů, kdy to bylo hodně vláčný, ne všichni jsme dohrávali souboje. Musíme víc chodit do soubojů, bylo tam hodně skákavých puků, takže to místama byla taková trochu "holomajzna", ale musíme v těch osobních soubojích zabrat.

Nevypsal trenér Režnar nějaké speciální prémie za vítězství?
Jediné prémie, které bychom si zasloužili, by byly možná tak za vyloučení, protože děláme spoustu faulů a to jsou zatím asi jediné prémie, že bychom platili do banku. Říkáme si o tom v šatně a musíme na tom ještě zapracovat.

Před týdnem jste proti Jihlavě vinou zranění nenastoupil, je už vše v pořádku?
Nebylo to nic vážného. Stačilo tomu dát jeden, dva dny odpočinek, takže bych tomu nepřikládal nějakou těžkou váhu. Už je to v pohodě.

Nyní vás čeká extraligová Slavia Praha.
To bude úplně jiný soupeř, hrají úplně jinej hokej, kombinačně, rychle a tvrdě. Mají menší hřiště, takže to bude úplně o něčem jiným. Musíme se na to připravit a hrát úplně jinak než dneska.

Související články