Přiblíží se Orli senzačnímu postupu?

PO 16. 8. 2010
<em>Znojmo</em> - Znojemským hokejistům se prozatím v přípravných zápasech daří. Z šesti utkání odešli pětkrát do kabin jako vítězové, z toho cenné jsou zvláště výhry nad extraligovými soupeři ze Sparty a Českých Budějovic. Tento týden se Orli představí na půdě soupeře hned dvakrát, přičemž k prvnímu duelu zajíždí do nedaleké Třebíče. Vítězný tým si zapíše body do Regionálního poháru i Tipsport Cupu, v němž případný tříbodový zisk zajistí Znojmu nečekané vítězství ve skupině a postup do semifinále. Zápas startuje v úterý 17. srpna v 17:30.

Představení soupeře

Třebíčtí hokejisté patří již k tradičním účastníkům 1. hokejové ligy. Do druhé nejvyšší soutěže postoupila Třebíč společně se Znojmem v sezóně 1996-97, od té doby také panuje mezi oběma soky z nedalekých měst značná rivalita. V minulém ročníku se Třebíčtí umístili na velmi pěkném pátém místě, které je opravňovalo zahrát si předkolo play-off. Po vyrovnané bitvě s Vrchlabím, kde musely rozhodnout až samostatné nájezdy pátého zápasu, se šťastnějším týmem stala Třebíč. V dalším kole už však Horácká Slavia nestačila na mužstvo Hradce Králové.

Třebíčským se zatím v přípravě na novou sezónu příliš nedaří. Ze tří zápasů se jim doposud nepodařilo ani jednou zvítězit, když podlehli v domácím prostředí Havlíčkovu Brodu 2:4, následně nestačili na extraligové České Budějovice, kde podlehli 6:3. Vítězství se třebíčským hokejistům nepodařilo ukořistit ani v Jihlavě, ze které odjížděli s prohrou 3:1. Zápasem se Znojmem si tak mohou Horáci napravit svou reputaci.

Hráčský i realizační kádr Třebíče doznal během letní přípravy hned několika změn. Hlavní lodivod Jaromír Šindel skončil a jeho místo zaujal Roman Mejzlík, jenž minulou sezónu trénoval Jihlavu. Nově by měl třebíčskou svatyni střežit Radek Fiala, který je v Třebíči na hostování z Ústí nad Labem. Příznivci se mohou také spoléhat na zkušeného zadáka Ondřeje Malinského, o přísun vstřelených branek za soupeřova záda by se měli podělit David Dolníček, Marek Laš a také Petr Obdržálek.

V minulé sezóně oblékal dres Třebíče obránce Jakub Kania, který v letošní přípravě odehrál už několik zápasů za Znojmo

Z orlí kabiny

Situace kolem znojemské soupisky se začíná pomalu vyjasňovat. Jak jsme již informovali, trenér Karel Soudek sáhl po zúžení útočných řad, o defenzivních hráčích se stále jedná.

Potěšujícím faktem pro znojemské fandy může být zapojení se Tomáše Hradeckého a Adama Havlíka do přípravných zápasů.

Sestavy z posledních utkání

HC ORLI ZNOJMO: Horčička - Štach, Stehlík, Kolafa, Pláněk, Lattner, Šindelář, Pospíšil, Klimeš - Vyletelka, Haman, Hrňa, Kubica, Říha, Havlík, Sojčík, Hradecký, Jarůšek, Rachůnek, Česnek, Vrba

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ: Míča (31. Kubeš) - Hrbáček, Šenkeřík, Pohl, Špaček, Malinský, Sláma, Sedláček, Kadela R. - Laš, Dolníček, Kocák, Čech, Vítek, Bartoš, Dočekal, Zahradník, Vondráček, Přibyl, Kadela E., Mocek