Přichází Jan Rudovský, centr se zkušenostmi z extraligy i první ligy

Aktuální zprávy
PÁ 21. 8. 2020
Mistr republiky z dorostu i juniorky a klíčový hráč první ligy, který odehrál téměř 150 zápasů v extralize, to je nová posila Orlů, útočník Jan Rudovský.

Rodák z Kladna odehrál v první lize celkem 475 utkání, ve kterých si připsal rovných 300 bodů za 132 gólů a 168 asistencí. Vedle Kladna si zahrál například v dresu Berounu, Mostu nebo Frýdku Místku. V sezóně 2015/16 byl navíc vyhlášen hráčem, který vsítil nejvíce rozhodujících gólů.

I z extraligy má Rudovský bohaté zkušenosti. V dresu Kladna a Třince nastoupil celkem ke 148 utkáním. S Oceláři navíc v sezóně 2018/19 okusil i Hokejovou ligu mistrů.

„Je to klíčový hráč se zkušenostmi, které budou pro mužstvo velkým přínosem.“

Miroslav Fryčer (hlavní trenér a sportovní manažer Orlů Znojmo)

Kromě jiných ocenění získal Rudovský zlato s kladenským dorostem i juniory. Teď by měl své zkušenosti předávat dál: „Myslím, že nám hodně pomůže. Odehrál spoustu zápasů v extralize i první lize. V minulosti s ním hráli i někteří hráči z týmu. Máme na něj jen pozitivní reference, jeho herní projev se nám líbí,“ komentuje příchod nové posily Miroslav Fryčer, trenér a sportovní manažer Orlů.

Poslední sezónu strávil Rudovský v Chomutově, kde Pirátům pomohl sedmnácti body. V týmu hrál společně s Dominikem Tejnorem, jedním z hráčů, kteří se letos vrátili zpět do Znojma.

„Hledali jsme útočníka, který nám pomůže rozhodovat zápasy. Rudovský tyto parametry splňoval a byl ochoten přijít za normální cenu. Ještě hledáme jednoho zkušeného beka a jednoho mladšího hráče na doplnění kádru,“ doplnil Fryčer.

Třiatřicetiletý útočník se k týmu připojí v pondělí. V dresu Znojma se poprvé představí 4. září v Táboře.

Statistiky Jana Rudovského: