Přichází očekávané derby, Znojmo jede do Třebíče!

ÚT 26. 10. 2010
<em>Znojmo</em> - Není pochyb o tom, že okamžitě po zveřejnění rozlosování nového ročníku první ligy hledá většina fanoušků jako první datum, v němž v kolonce soupeřů svítí město Třebíč. Jedna z největších rivalit soutěže se datuje zpátky do časů druhé ligy v devadesátých letech minulého století, kdy oba celky před plnými tribunami společně postupovaly vzhůru ligovou pyramidou. Nyní jedou Orli do Třebíče v pozici tabulkově lépe postaveného mužstva, ovšem oslabeni o jednu z klíčových postav, brankáře Luboše Horčičku.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Třebíč se od společného postupu se Znojmem v roce 1997 drží v první lize a stala se jedním z tradičních účastníků této soutěže. Po několika hubených letech využila loni přítomnosti kouče české juniorské reprezentace Jaromíra Šindela, přilákala do týmu mnoho talentovaných mladíků a dosáhla na páté místo. Letošní kádr se od toho loňského ale přeci jen liší, a Horáci tak často spoléhají na vynikající výkony brankáře Radka Fialy.

foto
⇒  Výsledky v přípravě byly vyrovnané, Třebíč doma vyhrála 2:0, Orli v odvetě 5:4

Ve vyrovnané tabulce týmové produktivity je momentálně na čele Petr Zahradník (2 + 7), následovaný čtyřmi hráči s 8 body – Zdeňkem Okálem, Davidem Dolníčkem, Tomášem Vondráčkem a Markem Lašem. Velkou vzpruhou by pro Třebíč mohla být účast Petra Obdržálka a Lukáše Nahodila, útočníků bojujících o místo v extraligových kádrech Plzně, resp. Pardubic. Obdržálek v posledních dnech nastoupil za Třebíč ke dvěma zápasům, v nichž si připsal úctyhodné čtyři kanadské body, a jasně tak dokumentoval význam, který pro mužstvo má. Zadním řadám vládnou Ondřej Malinský a Lukáš Sláma, který je s bilancí účasti na ledě +7 nejlepší z celého mužstva.

Horácká Slavia vstoupila do ligy dobře, vyhrála tři z prvních čtyř utkání, na tříbodovou výhru ale nyní svěřenci kouče Romana Mejzlíka čekají už více jak měsíc a v tabulce jim se 14 body patří až dvanáctá pozice. Přesto je tým na cestě vzhůru, v posledních dvou domácích utkáních získal na samostatné nájezdy cenné skalpy Hradce Králové a Ústí nad Labem, k čemuž svým dílem přispěli také hráči, kteří ještě v přípravě oblékli dres Orlů, třinečtí útočníci Zbyněk Hampl a Rostislav Marosz.

Z orlí kabiny

Trenéři Karel Soudek a Milan Kastner bohužel mají před středečním duelem o čem přemýšlet. Kvůli zdravotnímu problému s kolenem nemůže nastoupit brankářská jednička Luboš Horčička. Ten místo přípravy absolvoval sérii odborných vyšetření, která naštěstí dopadla příznivě a znojemský gólman bude k dispozici pro sobotní střetnutí s Havlíčkovým Brodem. Těžký úkol v podobě vyhecovaného derby tak na sebe mezi třemi tyčemi orlí klece s největší pravděpodobností vezme Peter Hamerlík, slovenský brankář extraligového Třince.

foto
⇒ Luboš Horčička do derby nezasáhne

V minulém utkání proti Kadani jinak trenéři měli k dispozici kompletní kádr bez zdravotních komplikací, rozhodli se ale nenasadit trojici hráčů pendlujících mezi Znojmem a extraligovým Třincem. Obránce Kania a útočníci Orsava s Hrňou nastoupili za Oceláře také v pondělní dohrávce v Pardubicích, jejich účast v derby tedy není jistá. „Ti hráči jenom cestují. V Třinci si něco odehrají nebo odsedí, pak přijedou sem a těžko mohou podat nějaký výkon. Bez tréninku to prostě nejde. V dalších zápasech uvidíme, jak se situace vyvine,“ vysvětlil trenér Soudek.

V loňské sezóně dvě vzájemná střetnutí snad nemohla být odlišnější. Orli nejprve doma před vynikající kulisou smetli Třebíč 4:0, v odvetě se ale role zcela obrátily a Znojmo odcházelo s výpraskem 1:6. Střelec první seniorské branky z duelu s Kadaní Martin Pláněk nyní burcuje: „Je to derby, bude to vyhecované. Musíme vyhrát!“

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Alexander Pavlovič (Praha)
Čároví: Daniel Reich (Znojmo), Jakub Svoboda (Jihlava)

Sestavy z posledních utkání