Přímé boje o TOP 5 začínají. Orli v neděli vyráží do Villachu

SO 18. 1. 2020
Během týdne odehrají znojemští hokejisté tři velmi důležité zápasy. O účast v TOP 5 se postupně utkají s Villachem, Grazem a Bolzanem. Jejich cesta za důležitými body začíná v neděli na ledě osmého Villachu, na který o příčku výše postavení Orli disponují dvoubodovým náskokem. Na šestý Linz ztrácí bod, na pátý Graz body dva.

Orli měli příležitost se vrátit do TOP 5 v pátek. Na domácím ledě ale přivítali vedoucí Salzburg, se kterým ve vyrovnaném střetnutí prohráli 2:5. Znojemští hokejisté přitom před více jak třemi tisícovkami diváků šli do vedení, ve druhé třetině dokázali srovnat stav na 2:2. Obě branky Znojma v té době vstřelil vedoucí muž kanadského bodování Anthony Luciani, který také měl za stavu 2:3 příležitost na druhé srovnání, v samostatném úniku ale již neuspěl. K bodům tak nakonec nevedla ani skutečnost, že domácí přestříleli Salzburg 36:34.

O přímou účast mezi nejlepší pětkou se stále nevzdává ani Villach, který tři kola před koncem ztrácí na TOP 5 čtyři body. Rakouský tým se k ní mohl přiblížit během pátečního zápasu v Bolzanu, před jehož fanoušky ovšem prohrál 0:4. Villach v úvodních dvou třetinách obdržel po jedné brance, další dvě padly v rozmezí 47. a 52. minuty. Ke vstřelenému gólu mu nepomohlo ani třiadvacet střel na brankáře domácích.

Orli půjdou do nedělního střetnutí povzbuzeni o výhry ve všech vzájemných zápasech s Villachem v letošním ročníku. Postupně si s ním poradili 3:1, 5:3 a 3:0. Potvrdí skvělou bilanci také v důležitém zápase? Utkání začíná v 17:30.

“Naším cíle stále je dostat se do pětky. Všechno je možné. Letos je to nesmírně vyrovnané. Každý může porazit každého. Můžete počítat matematiku, jak chcete.“

Miroslav Fryčer (hlavní trenér, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Philip McRae se trefil v každém ze tří letošních vzájemných zápasů proti Villachu. K tomu přidal jednu asistenci.
  • Rakouský tým v pátek proti Bolzanu využil nekompletní tři pětky, do hry poslal pět obránců.
  • Villach je třetím nejlepším mužstvem EBEL v přesilových hrách. Ze 120 příležitostí vstřelil 20 branek. Během početní výhody však rovněž šestkrát inkasoval.
  • Co se týče oslabení, tak oba výběry se nachází ve druhé polovině EBEL. Mají ovšem velmi vyrovnanou bilanci. Orli ubránili 81,5% přesilovek soupeřů, Villach 81,4%.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Sewell, Zrnic
Čároví rozhodčí:Nothegger, Riecken

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Stehlík, Bořuta, Čermák, Sova, Mikliš, Jonáš – Bowles, Bartoš, Luciani – Berisha, Flick, McRae – Svoboda T., Matuš, Gago – Kosnar, Češík, Svoboda O.
EC Panaceo VSV::Maxwell – Fraser, Schmidt, Bacher, Schlacher, Poyhonen – Pollastrone, Bjorkstrand, Reid – Maxa, Lahti, Lahoda – Alagic, Collins, Ulmer.