Příprava nabírá na tempu, Orli hostí Mountfield HK

ST 7. 8. 2013
<em>Znojmo</em> - Horké počasí i nadále spaluje celé Česko, to však ani v nejmenším nebrání svěřencům kouče Jiřího Režnara v tom, aby nadále stupňovali přípravu na nadcházející soutěžní ročník. Dalším rivalem Jihomoravanů se stává mužstvo zpod Bílé věže, tedy extraligový Hradec Králové. Dva předchozí zápasy přinesly do orlího hnízda jedno vítězství a jednu prohru. Jak si povedou znojemští hokejisté tentokrát? Utkání na zimním stadionu ve Znojmě začíná ve čtvrtek v 18:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Žádný hokejový tým neplnil v posledních měsících stránky tisku tak pilně jako nově vzniklý subjekt Mountfield HK. Spor mezi hokejovým klubem Mountfield (ještě v Českých Budějovicích) a vedením města České Budějovice vyústil v krok, jenž rozvířil vody českého sportu. Mountfield tak po vleklých neshodách se zástupci města opustil jih Čech a zamířil do Hradce Králové.

V hráčském kádru Mountfield HK se momentálně pohybuje více než třicet hráčů. Jejich jádro tvoří hokejisté bývalého českobudějovického extraligového mužstva, kteří jsou doplněni také o několik členů loňského prvoligového týmu Královských lvů. Trenérem celku je německý kouč s českým původem Peter Draisaitl.

Martin Pláněk se představí v roli soupeře Orlů

Současná sestava týmu v sobě skrývá několik velkých hvězd, jmenujme například zkušeného beka Františka Ptáčka či slovenského reprezentačního zadáka Reného Vydareného. V útoku by se měl pravidelně prosazovat loňský kapitán Jiří Šimánek či urostlý Martin Podlešák. Pro znojemského fanouška jsou více něž známá jména gólmana Ondřeje Kacetla a obránce Martina Pláňka, kteří ještě v únoru bojovali v jihomoravských barvách. Martin Pláněk se ve čtvrtečním duelu na ledě objeví, Ondřej Kacetl do hry nezasáhne.

Pro hradecké hráče je přípravné utkání se Znojmem prvním v této sezoně, zároveň se jedná o jejich historicky první utkání pod hlavičkou Mountfield HK. Poté klub vstoupí do dalšího ročníku European Trophy, v rámci nějž se střetne s týmem Kärpät Oulu či německým Eisbärenem Berlín. Dva zápasy odehraje také s rakouským Salzburgem, tedy soupeřem Orlů v mezinárodní Erste Bank Eishockey lize.

Z kabiny Orlů

Znojemští hokejisté mají v zádech již dvě přípravná klání. V domácí premiéře před novou sezonou si poradili s týmem prvoligové Mladé Boleslavi (4:1), avšak úterní duel na ledě Jihlavy již tak úspěšný nebyl. Orli se sice dostali brzy do vedení zásluhou Aleše Kilnara, který skóroval i proti Boleslavi, ale domácí otočili průběh utkání a jeho vývoj si pohlídali. Ježci se tak radovali z vítězství 4:3 (za Jihomoravany se trefil ještě Richard Pavlikovský a Jan Lattner). Dílčího úspěchu se Znojmo dočkalo v závěrečných samostatných nájezdech, v nichž zvítězilo 2:1.

Svou premiéru ve znojemském dresu si ve čtvrtečním měření sil s Hradcem Králové odbude útočník Zdeněk Blatný. "Zdeněk měl menší zdravotní problémy, v minulých dnech dobral antibiotika a již s námi začal trénovat. Ve čtvrtek bude hrát," pronesl na adresu zkušeného forvarda trenér Orlů Jiří Režnar. Do hry by už měl zasáhnout i Peter Pucher, který kvůli drobnému zranění v obličeji vynechal úterní duel.

V bráně dostane tentokrát příležitost finský gólman Richard Ullberg, jenž společně s Jakubem Čechem a Filipem Landsmanem tvoří brankářskou trojici Znojma.

Sestava Znojma z posledního utkání

ORLI ZNOJMO : Landsman – Štach, Thomas, Pavlikovský, Lattner, Sova, Krejčiřík, Tichý, Magovac – Kilnar, Fiala, Jarůšek, Podešva, Bartoš, Havlík, Beroun, Šeda, Beránek, Telesz, Nahodil, Novák.