Přípravu pokračují Orli na ledě nováčka z Vyškova

ÚT 30. 8. 2022
Týden přípravy na přelomu srpna a září se pro znojemské hokejisty nese ve znamení dvojice duelů s nováčkem druholigové scény, klubem Hokej Vyškov. První úterní utkání odehrají svěřenci Jiřího Berouna a Tomáše Jakeše venku, zápas začíná v 18:00.

Hokej Vyškov je novým klubem, který pod vedením Roberta Hamrly vznikl v létě a získal právo účasti ve druhé hokejové lize. Kádr mužstva je velmi mladý s věkovým průměrem pod 23 let. Jednoznačným lídrem mužstva by měl být Tomáš Komínek, ve Znojmě dobře známý útočník, který v dresu Orlů získal na jaře 2011 titul juniorských mistrů republiky a následně za Znojmo další dvě sezóny nastupoval v mezinárodní EBEL. Komínek je jedním ze dvou hráčů z kádru Vyškova, kterému již bylo třicet let. Zajímavým jménem je také obránce David Vosátko, syn dalšího ex-znojemského hráče Lubomíra Vosátka.

Vyškovu se zatím v přípravě daří se střídavými úspěchy. Ze čtyř utkání dvakrát podlehl SHKM Hodonín, naopak poradil si s Velkým Meziříčím i Žďárem nad Sázavou.

Orli tento týden najíždí na pravidelný zápasový rytmus přípravného období, tj. utkání v úterý a ve čtvrtek. Své dva dosavadní přípravné duely sehráli proti Třebíči, s kterou zapsali vítězství a remízu, resp. porážku po samostatných nájezdech. Nyní se poprvé střetnou s přímým konkurentem, který bude nastupovat ve stejné soutěži jako oni.

Sestavy z posledních zápasů

Hokej Vyškov:Micka – Studený, Vosátko, Hefka, Mikulík, Blaha, Hohl, Holemý – Komínek, Čuřík, Vašíček, Sebera, Romančík, Kořének, Krejčí, Janeček, Weintritt, Podešva.
Orli Znojmo:Žajdlík – Kloz, Mareš, Tejnor, Stránský, Jenáček, Zukal, Remta – Svoboda T., Hruška, Köver, Nižnikov, Šťovíček, Sklenář, Špaček, Svoboda O., Havlát, Kotrba, Pigl.