Příští ročník budeme mít skvělý tým, kvituje André Lakos

Rozhovory
NE 12. 6. 2016
Před již loňským play-off přivedli Orli posilu zvučného jména, která týmu pomohla k historickému úspěchu v podobě postupu do finále mezinárodní EBEL. André Lakos bude ve Znojmě pokračovat, v rozhovoru se rozpovídal o loňské sezóně i o CHL.
André Lakos patřil k tahounům mužstva na cestě pro stříbro v EBEL

Jak byste zhodnotil závěr loňské sezóny? Postihlo vás zranění, jak jste se s tím vypořádal?
Zranit se v takové části probíhajícího ročníku je nesmírně těžké na hlavu. I tak jsme ale měli parádní rok. Musíme být hrdí na to, co jsme dokázali. Proti Salzburgu jsme sice měli šanci, ale oni byli v závěru lepší a přehráli nás. Nezbývá než vyhrát pohár příští sezónu.

Znojmo se kvalifikovalo do CHL, máte s touto soutěží nějaké zkušenosti?
Ano, touto soutěží jsem již prošel, ačkoli to bylo ještě ve starém formátu pod názvem European Trophy. Hrál jsem ji za Salzburg, Vídeň a následně i český Chomutov. Hrát CHL je vzrušující, může se stát opravdu cokoliv. Ve skupině máme dva dobré týmy. Fribourg i Mnichov jsou špičkové celky ze svých zemí. Doufám, že i v této lize vyhrajeme pohár.

Opravdu vidíte znojemské šance tak vysoko?
Všechno je možné. Samozřejmě bude těžké se v takové konkurenci prosadit, ale obzvláště v období před startem sezóny, kdy se hrají zápasy CHL, je možné opravdu všechno. Určitě bude jednodušší je porazit před startem EBEL než v jejím průběhu.

Kde trávíte léto? Doma ve Vídni nebo i ve Znojmě?
Po skončení sezóny jsem se přesunul do Vídně, kde se připravuji. Mám individuální suchou přípravu, do Znojma se podívám velmi zřídka třeba na autogramiádu. Momentálně se stoprocentně soustředím na sebe, musím být perfektně připraven na start EBEL.

V týmu je spousta nových jmen, sledujete posily?
Ano, bedlivě sleduji posilování kádru. Většinu kluků ale neznám, vím o nich pouze to, co si přečtu na stránkách zaměřených na statistiky hráčů nebo na klubovém webu. Posily každopádně vypadají velmi zajímavě, do Znojma přichází několik opravdu skvělých hokejistů. Příští ročník budeme mít rozhodně skvělý tým.

Úspěchy André Lakose

• 3x mistr EBEL se Salzburgem
  • Mistr světa D1B z roku 2006
  • Nejlepší obránce MS U18 1996/97
  • Nejvíce gólů obránce na MS 2007
  • Dvojnásobný olympionik (2002, 2014)
  • Draftován ve 3. kole New Jersey Devils

Řekl jste, že neznáte většinu přicházejících hráčů, znáte tedy někoho?
Velmi dobře se znám s Petrem Kalusem, se kterým jsem se potkal na tréninkovém kempu NHL v klubu Minnesota Wild. Ve skutečnosti jsme spolu dva týdny sdíleli pokoj, takže se známe opravdu dobře. Už jsme si volali, bude v týmu platnou posilou.

Máte nějaký cíl, kterého chcete příští rok dosáhnout?
Minulou sezónu jsme skončili druzí, letos chci skončit na lepší příčce.