Erste

Proč Znojmo? Proč trojka na dresu? Marek Schwarz odpovídal na dotazy fanoušků

Proč Znojmo? Proč trojka na dresu? Marek Schwarz odpovídal na dotazy fanoušků
19.10.2016 | Lukáš Caha

Hokejem nabitý víkend si znojemský gólman Marek Schwarz zpestřil odpovídáním na dotazy fanoušků. Jak se mu ve Znojmě líbí? Proč chytá s číslem tři? Jak si užil titul v Liberci?

Marek Schwarz doposud zasáhl do čtyřech zápasů EBEL

Nejvíce dotazů směřovalo právě na angažmá v dresu Orlů, které je dle jeho slov novou výzvou: "Poznávám teď něco nového. Dostal jsem se do mezinárodní soutěže. Z mého pohledu je EBEL liga zajímavější než česká extraliga," přiznává v jednom z dotazů a odchod klubu do zahraničí jen kvituje. "Určitě to bylo dobré rozhodnutí. Je lepší být tady, než hrát v Česku WSM ligu."

Na Znojmo však vzpomíná již z dob extraligy. "Chytal jsem tehdy v Mladé Boleslavi, takže si ten poslední zápas Orlů pamatuji. Bylo to takové smutné, protože Znojmo pro mě bylo vždy sympatickým soupeřem. Rád jsem sem jezdil," pokračuje.

A jak si užívá prostředí jižní Moravy? "Moc se mi líbí výhled z hradeb u rotundy nebo od kostela, ale je tu i plno dalších krásných míst. Mám rád historii, které je ve Znojmě plno," pochvaluje si.

Podobně nadšený je dvojnásobný mistr extraligy i ze zázemí v Nevoga Aréně a spoluhráčů v kabině. "Máme tu všechno, co potřebujeme. Nic nechybí. V týmu si všichni rozumíme. Nejdéle se znám s Tomášem Plíhalem, sedím vedle Petera Puchera," prozrazuje. "Číslo třicet tři na dresu? To by tady neprošlo, proto jsem si vzal tu trojku," směje se.

V dalších dotazech chválí i atmosféru, která na stadionu během zápasů panuje. Podpory fanoušků si třicetiletý gólman váží a děkuje za ni. Všechny jeho odpovědi si můžete přečíst zde.