Prohra s Innsbruckem? Někdy je dobré dostat takovou facku, říká Juraj Rožník

NE 27. 1. 2013
<em>Znojmo</em> - Běžela předposlední minuta první třetiny utkání mezi Znojmem a Lublaní. Orli vedli o jeden gól a soupeře dostali pod tlak. Beránek zpoza branky přihrál na hokejku Juraje Rožníka, který sice ve velké šanci pálil pouze do gólmana hostů, ovšem odražený puk si poté do branky nešťastně dorazil jeden z dojíždějících obránců slovinského celku. "Takový gól jsem ještě nedal," usmíval se po zápase vysoký slovenský hráč, pro kterého to byla osmá branka v sezóně.

Po smolné porážce s Innsbruckem jste dvakrát za sebou vyhráli, jaké jsou pocity?
Na zápas jsme se poctivě připravovali. Od začátku jsme vyhrávali 2:0, potom to bylo 2:1, pak jsme vedli 3:1 a 4:1. V kabině jsme si po druhé třetině říkali, že to musíme udržet, musíme stále bruslit a že to dotáhneme do vítězného konce.

Hned na začátku zápasu jste hráli dvakrát v oslabení. Nescházely potom síly?
Určitě to zamrzí, když jdeme hned do oslabení. I já jsem byl vyloučený, vůbec nevím za co, ale zvládli jsme to. Potom jsme dali gól a jsme rádi, že jsme vyhráli.

Jak byste popsal gólovou situaci, na které jste se podílel a nakonec vám byl připsán i gól?
Burke výborně vyhrál buly, já jsem to hodil naslepo za bránu a Peťa Beránek mi posunul puk do šance. Já jsem jen vystřelil a jejich hráč si to dorazil do brány. Takový gól jsem ještě nedal, ale samozřejmě jsem za něj moc rád.

Pro vás to byl osmý přesný zásah v sezóně. Překvapuje vás tato bilance?
Nijak jsem nad tím nepřemýšlel. Avšak jsem za to moc rád a doufám, že ještě budou další přibývat.

I když to zní trochu paradoxně, myslíte si, že mužstvu prohra s Innsbruckem pomohla?
Určitě ano. Nelítali jsme nikde v oblacích a nemysleli si, že to půjde samo. Někdy je dobré dostat takovou facku, pak se oklepete. Nás to nastartovalo a doufám, že to teď potvrdíme ve Fehérváru.

Sledujete i výsledky ostatních týmů?
My se soustředíme hlavně sami na sebe, abychom vyhrávali. Když budeme pořád vyhrávat a bodovat, nemusí nás ostatní výsledky zajímat.

Jak na Fehérvár?
Naposledy jsme tam vyhráli 2:1. Zvolili jsme dobrou taktiku, vyčkávali jsme, dobře jsme napadali. Musíme tak hrát i v úterý a doufám, že vyhrajeme.