Prostějov doma nerozdává

ST 13. 8. 2003
Z n o j m o - Ke třetímu zápasu letního Tipsport Cupu zajíždějí Orli ve čtvrtek 14.8. do Prostějova. Od soupeře, kterého z vlastního ledu poslali s debaklem domů, můžou očekávat, že je na domácím ledě daleko nebezpečnější.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku „Všude dobře, doma nejlíp.“ Asi tímto rčením se řídí prostějovský celek. V uplynulé prvoligové sezóně prohrál v základní části na domácím ledě jediné utkání. A v tomto trendu zřejmě pokračuje, když na svém ledě porazil v pohárovém zápase extraligového vicemistra z Pardubic. Neopomenutelným faktem je, že se Prostějov z prvoligových týmů těší největší divácké podpoře. Doma se mu daří i střelecky. Za loňskou sezónu se může pyšnit průměrem 4,5 vstřelených branek na zápas.

Znojemský trenér Pazourek poukazuje na to, že ať už jde o Prostějov či Jihlavu, jsou to silné celky a na domácí půdě mohou svoji sílu projevit. Do Prostějova se orlí tým vypráví se čtyřmi pětkami s tím, že jedna pětice bude střídající. Do brány by se měl postavit Robert Slávik.

Orli ve dvou pohárových utkání obdrželi pouze jednu branku a dvanáct jich nadělili do soupeřovy sítě. S touto bilancí vedou tabulku skupiny C.

Tabulka Tipsport Cup 2003 - sk. C
Poř. Klub                         Z  V  R  P  Skóre  B
1.   HC JME Znojemští Orli        2  2  0  0  12:1   4
2.   HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2  1  0  1   7:4   2
3.   HC Prostějov                 3  1  0  2   6:13  2
4.   HC Dukla Jihlava             3  1  0  2   5:12  2

Všech pět dosud odehraných přípravných zápasů přineslo Orlům vítězství. Celkem nastříleli třicet branek a pouhých sedm obdrželi. Ve statistikách jsou nejlepšími střelci znojemského mužstva s pěti brankami Ján Pardavý a Karel Plášek,; ten však jednu branku vstřelil již v prvním kole Tipsport Cupu hraném v únoru proti Jindřichovu Hradci.