První část přípravy zakončili Orli třetím místem na RONA Cupu

Aktuální zprávy
PO 18. 8. 2008
<em>Znojmo</em> - Dvoufázový trénink a více dřina než hraní si s pukem to byla doposud hlavní náplň tréninkových dávek, kterou od poloviny července znojemští hokejisté polykali. Zakončena byla účastí na trenčínském turnaji RONA Cup, kde obsadili třetí místo, jako nejlepší tým české extraligy. Trenér <b>Václav Baďouček</b> je s dosavadním průběhem přípravy spokojen: „Samozřejmě jsme rádi, že jsme se umístili na medailové pozici! Důležitější ale je, že jsme poznali kluky v zátěži, únavě a udělali jsme si obrázek o týmu.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

„Skončili jsme fázi letní přípravy, kde jsme se hlavně věnovali objemu, bez ohledu na to, jestli se hraje nějaký zápas, nebo ne. Tréninky tak byly naplánované, připravené. Všichni ji byli schopni absolvovat bez závažnějších zdravotních problémů, až na nějakou malou virózu. Jsme rádi, že se nám tato část podařila splnit, skončila v podstatě turnajem v Trenčíně,“ prohlásil s uspokojením Baďouček. Vzápětí se ještě ohlédl za právě skončeným turnajem na Slovensku: „Podmínky pro hokej tam byly díky extrémním teplotám velmi špatné, byl katastrofální led. Fanoušci ví, že v pátek jsme utkání ani nedohráli. V sobotu se to trochu zlepšilo, takže se dá říct, že to byl jediný zápas, který se hrál jakžtakž na ledě. Turnaj nám ukázal, že i když jsme se ještě v tréninku nevěnovali systémovým věcem detailně, hráči byli schopní na vývoj utkání reagovat. Samozřejmě tam byly i chyby, na které se teď budeme muset zaměřit.“ Páteční zápas s domácím Trenčínem musel být již v polovině ukončen. „Před námi se odehrály dvě utkání spíš silou vůle, v podvečer začalo pršet a do haly zatýkalo. Udělaly se tam díry a před brankou byl zhruba půlmetrový kus betonu. Bylo to neregulérní. Akorát se ještě odjely nájezdy,“ vysvětlil nezvyklou délku zápasu asistent trenéra. Nastínil rovněž, co ještě Orly čeká: „V prvních šesti zápasech jsme si udělali o hráčích obrázek, protože ani já, ani Radim Rulík jsme je z dřívějška až tak detailně neznali. V těch zbývajících přátelských utkáních se zaměříme na to, abychom našli nějakou optimální sestavu. Pomalu se bude snižovat objem v trénincích, začneme se věnovat přesilovkám, oslabením, zkrátka daleko více přijdou na řadu systémové věci.“ V přípravných zápasech ani na trénincích se neobjevoval Aleš Padělek. Jeho absenci vysvětlil Václav Baďouček lakonicky: „Aleš Padělek byl z týmu vyřazen proto, že jeho kondiční stav po dovolené a úroveň jeho přípravy nebyla na takové úrovni, jakou jsme si představovali. Momentálně se nám do skoro pěti útoků nevešel. Nepočítáme s ním ani do budoucna.“