První derby s Vídní je tu! Přijďte si užít speciální Savannah game

ČT 10. 10. 2019
Orly po velmi vydařeném začátku sezóny čeká další těžká zkouška. Domácí víkendový dvojboj zahájí střetnutím s týmem, který jej vloni ve čtvrtfinále vyřadil, spusu Vienna Capitals. Derby duel, který proběhne pod patronací hlavního partnera klubu Hotelu Savannah, začíná v pátek od 18:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Vídeň se v minulé sezóně po čtvrtfinálovém vyřazení Znojma 4:1 na zápasy probila až do finále, kde ale nestačila na Klagenfurt. Jádro celku z loňského ročníku zůstalo pohromadě, a to včetně trenéra Camerona. Ten v hlavním městě Rakouska přivítal v létě několik zvučných posil, mezi jinými brankářskou jedničku Ryana Zapolskiho nebo produktivní útočnou dvojici Kyle Baun (přišel z britské ligy), Ty Loney. Druhý jmenovaný už své kvality v EBEL prokázal loni v dresu Grazu.

Capitals už tradičně mají jen ty nejvyšší cíle, ve vyrovnané ligové tabulce se aktuálně nacházejí na druhém místě, bodů ale v osmi zápasech nasbírali stejně jako čtvrtí Orli - 14. Na první Salzburg tak páteční soupeři ztrácí tři body. Právě s Red Bullem sehrála Vídeň zatím poslední ligové utkání, v neděli mu doma podlehla 1:4. Chuť si pak nevylepšila ani v úterním duelu Ligy mistrů v Polsku, kde nestačila na domácí Tychy poměrem 2:4.

To Orli se mohli celý týden připravovat podpořeni jasnou výhrou 6:2 ve Fehérváru. Nyní je ale čeká zcela jiný, nepříjemný soupeř. "Myslím, že naším hlavním cílem musí být hrát jednoduše. Občas se nám taky stalo, že jsme na pár minut vypadli z koncentrace, toho se musíme vyvarovat," varuje útočník Aaron Berisha.

Hlavním partnerem utkání je společnost Trans World Hotels & Entertainment, provozovatel Hotelu Savannah. Právě ten pro všechny fanoušky připravil speciální slevu 15 % na hotelové služby (ubytování, restaurace, wellness & spa). Pro uplatnění slevy stačí pouze předložit voucher, který obdržíte při vstupu na stadion.

Jako na každém utkání proti Capitals, také tentokrát platí zvýšená bezpečnostní opatření. Více informací naleznete zde. Přijďte prosím na stadion včas!

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#7 Patrick Fichtner, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:#51 Marton Nemeth, #72 David Vaczi

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Matuš, Svoboda – Beránek, McRae, Berisha – Novák, Bartoš, Bowles – Oščádal, Češík, Gago – Kosnar.
spusu Vienna Capitals:Zapolski – Wall, Flood, Dorion, Kichton, Fischer, Peter, Birnbaum – Hartl, Holzapfel, Loney – Olden, Vause, Baun – Wukovits, Zalewski, Winkler – Bauer, Grosslercher, Kittinger.