První venkovní derby za dveřmi, obere Znojmo o body prvního?

PO 21. 11. 2016
Znojemští hráči i fanoušci vyrazí v úterý na nejkratší cestu na soupeřův led v rámci EBEL. První venkovní derby sezóny je čeká ve Vídni u aktuálně vedoucího týmu tabulky. Těžký boj o body začíná v úterý v 19:15.
» Hvězda soupeře
Juniorský mistr světa Riley Holzapfel táhne po třech sezónách ve Švédsku produktivitu Vídně

Loňská nepovedená sezóna je v hlavním městě Rakouska zapomenuta a pomalu se začíná mluvit o útoku na nejvyšší příčky. Capitals ve své krátké historii slavili titul pouze jednou v roce 2005, to už je jedenáct let. Letos se ale mohou opřít o dlouhodobě statisticky nejlepšího brankáře ligy Jeana-Philippa Lamoureuxe, zkušenou obranu plnou zámořských zkušeností a tři útočné formace, které patří k absolutní špičce v celé lize. "První zápas ve Znojmě si pamatuju hlavně díky fantastické atmosféře, kterou fanoušci vytvořili. Chceme našim příznivcům dát za jejich podporu další odměnu a dáme do zápasu vše," konstatuje Kelsey Tessier, útočník Capitals.

Kanadský trenér Serge Aubin tak může v zápasech dávat příležitost i mladým rakouským hráčům. Svou porci zápasů a zkušeností tak sbírají ještě ani ne dvacetiletí Wukovits, Maxa, Grosslercher nebo Nissner. Hlavní síla ale dřímá v šikovných rukou zámořských útočníků. Riley Holzapfel patří v produktivitě na přední místa celé ligy, dvojice Pollastrone, Vause táhla loni Bolzano a Ferland či Rotter již patří k vídeňským ikonám.

Znojmo tak má před sebou nesmírně těžkou úlohu, již několikrát ale ukázalo, že proti favoritovi hrát umí. I na začátku sezóny v období špatné formy na domácím ledě v zápase vedlo, než soupeř otočil a nakonec zvítězil 4:2. Orlům se letos zatím více daří na ledě soupeřů, kde posbírali už 16 bodů a daleko od úspěchu nebyli ani v neděli v Linzi, kde po velkém boji těsně podlehli.

"Na derby se těšíme, atmosféra při něm bývá vždy skvělá. V takových zápasech se může stát cokoliv, důležité budou přesilovky," upozorňuje útočník David Bartoš. Trenérům Režnarovi a Žůrkovi nadále chybí zranění Beroun, Novák, DaCosta a Tomas, nejistý je start Andrého Lakose.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
34 6 18 4 6 81:124

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo UPC Vienna Capitals
pozice v tabulce 7. 1.
body 31 46
aktuální forma Linz - Znojmo 4:3
Znojmo - Graz 5:1
Znojmo - Villach 3:4
Fehérvár - Vídeň 2:3
Lublaň - Vídeň 2:5
Vídeň - Innsbruck 7:9
nejproduktivnější hráč Libor Šulák, 16 bodů (3 + 13) Riley Holzapfel, 28 bodů (10 + 18)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 16 bodů (3 + 13) Ryan McKiernan, 13 bodů (2 + 11)
brankář Patrik Nechvátal (92,1 %) Jean Philippe Lamoureux (91,9 %)
využití přesilovek 16,4 % 16,4 %
úspěšnost oslabení 84,7 % 79,8 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Vladimir Babić, #29 Trpimir Piragić
Čároví rozhodčí:#91 Attila Nagy, #72 Damir Raković

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, Stehlík, Řezníček, McMonagle, Biro, Kadeřávek – Vodný, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Pucher, Wronka – Špaček, Šeda, Györi – Csamango.
Lamoureux – Fraser, Bowman, Hackl, P. Lakos, Brocklehurst, Cuma, McKiernan – Wukovits, Sharp, Tessier – Nödl, Vause, Rotter – Pollastrone, Holzapfel, Ferland – Bauer, Nissner, Grosslercher.