První zápas je tu, Regionální pohár otevře souboj s Rebely

ST 28. 7. 2010
<em>Znojmo</em> - Ve čtvrtek 29. července to bude přesně deset dní, co svěřenci trenéra Soudka zavítali poprvé po dlouhé letní přípravě na ledovou plochu. Nyní je čeká premiérový přípravný zápas v rámci Regionálního poháru, který ozdobí nejen letní prázdniny, ale také chladné prosincové dny. Utkání Orlů s týmem z Havlíčkova Brodu začne ve čtvrtek v 17:30 v Hostan aréně. Vstupné na zápas činí 20 Kč, majitelé permanentek mají vstup zdarma.

Jak se bude hrát?

Regionálního poháru se zúčastní pětice mužstev – Orli Znojmo, HC Dukla Jihlava, SK Horácká Slavia Třebíč, HC Rebel Havlíčkův Brod a HC Tábor. Každý s každým odehraje během necelých pěti měsíců dva zápasy. Putovní pohár získá ten tým, který bude mít po skončení turnaje na svém kontě nejvíce bodů. Herní systém je stejný jako v první lize. Za výhru v základní hrací době se udělují tři body, za výhru po prodloužení či samostatných nájezdech dva body a za porážku po prodloužení či samostatných nájezdech jeden bod.

Čtvrteční soupeř

Zápas mezi Orly a Havlíčkovým Brodem zahájí ve čtvrtek 29. července v Hostan aréně celý Regionální pohár. Utkání bude jistě zajímavé i z toho důvodu, že se v dresech hostů objeví hráči, kteří působili v minulé sezóně ve Znojmě. Jsou jimi Marian Morava, Přemysl Sedlák a Václav Meidl. Dále tým přes léto posílili Ladislav Rytnauer, Jonáš Fiedler, Roman Vondráček, Ondřej Stehlík, Roman Nesrsta, Polák Sebastian Wachowski a Američan Jerry Phillip Hotarek.

foto
⇒  Znojmo - Havlíčkův Brod

V brance Rebelů se nejčastěji minulou sezónu objevoval Jaroslav Suchan, jenž během 23 zápasů nasbíral pozoruhodnou úspěšnost 91,59 %. Brankářské trio doplňuje Stanislav Neruda a Petr Opršal.

K tahounům havlíčkobrodské obrany bude jistě patřit již zmiňovaný Marian Morava. Z nejproduktivnějších obránců loňské sezóny zůstal v týmu jen Jan Pavlík. Dalšími beky na soupisce jsou Michal Blažek, Václav Němec, Aleš Jelínek, Aleš Sova, Jan Soldán a Petr Zítka.

Ofenzivní řady tvoří třináct útočníků. Nejproduktivnějším hráčem uplynulého prvoligového ročníku byl Miroslav Třetina. Ten bude v týmu působit i nadále. Znojemským fanouškům jsou jistě známá jména jako Přemysl Sedlák, Václav Meidl, Ladislav Rytnauer a Roman Vondráček. Tato čtveřice útočníků si totiž vyzkoušela v uplynulých sezónách to, jaké je být Orlem. Stálicemi v mužstvu Rebelů jsou Jan Knotek, Vojtěch Němec, Martin Ondráček a Jakub Stromko.

Z orlí kabiny

Jak již bylo napsáno dříve, tak znojemští trenéři nadále zkoušejí nové hráče. „K nějakému výběru a zužování kádru dojde během následujících tří týdnů,“ prohlásil hlavní trenér Karel Soudek před deseti dny po prvním tréninku na ledě. Tam se představilo celkem čtyřiatřicet hráčů.