První zápasový test: Orly čeká těžká ruská zkouška

PO 12. 8. 2019
Znojemské mužstvo čekají první zápasový test přípravy na nadcházející sezónu. V Pardubicích se zúčastní skvěle obsazeného Memoriálu Zbyňka Kusého, v prvním utkání narazí na účastníka ruské KHL, Admiral Vladivostok.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Orli se s Vladivostokem dosud nikdy neutkali. Není divu, obě města dělí vzdušnou čarou více jak osm tisíc kilometrů. Ruský přístav u Japonského moře a hranic se Severní Koreou, kam až do roku 1992 nesměli kvůli místní sovětské vojenské základně cizinci, má díky klubu jménem Admiral od roku 2013 svoje zastoupení v KHL.

Z dosud odehraných šesti ročníků se klub s kotvou ve znaku třikrát dostal do čtvrtfinále play-off, v posledních dvou ročnících ale skončil na spodních příčkách. Admiral se spoléhá převážně na domácí ruské hráče, v kádru aktuálně figurují jen čtyři cizinci: švédský útočník Ljungh, v Česku dobře známý Slovák Marek Bakoš, kanadský bek Lalonde a hlavní hvězda mužstva, úřadující mistr světa a vítěz Ligy mistrů, finský brankář Juho Olkinuora.

Síle týmu z nejbohatší hokejové ligy Evropy a Asie budou čelit znojemští hráči ve svém prvním soutěžním testu před novým ročníkem. Do utkání nenastoupí brankář Teemu Lassila, obránce Kevin Tansey a útočník Petr Beránek, všichni tři si ve stejný den budou v Salzburgu plnit povinnosti v rámci Mediálního dne Erste Bank Eishockey Ligy, kterého se účastní všechny kluby. Ze stejného důvodu bude chybět také hlavní trenér Miroslav Fryčer.

„Na turnaj se těšíme, je kvalitně obsazený a soupeři nás prověří po všech stránkách. Bude to pro nás dobrá zkušenost," podotkl Fryčer, který se spolu s trojicí hráčů k týmu znovu připojí v úterý večer.

Zápas Vladivostok – Znojmo začíná v úterý v 15:00, přímý přenos je k dispozici na Youtube zde.