Pustili jsme soupeře před bránu a pak platili, ví Fiala

NE 14. 10. 2012
<em>Znojmo</em> - Dvanácté kolo EBEL přineslo na jih Moravy ambiciózní Vídeň, která do nedělního utkání nevstoupila dobře. Dokázala ale skóre zápasu vyrovnat, následně obrátit a ještě ho dovést do prodloužení, po kterém si domů odvážela plný počet bodů. Orlům naproti tomu opět jen těsně utekla výhra, když si vedení 2:0 nechali ukrást v prostřední dvacetiminutovce, kterou nezvládli. „Někdy přijde menší zaváhání, a to ústí k chybám,“ smutnil po duelu Ondřej Fiala.

Můžete zhodnotit utkání? Vídeň je hodně kvalitní soupeř, jak se vám proti ní hrálo?
Vídeň je dobrý mančaft, hodně bruslí, je to tým na úrovni. My jsme měli dobrý vstup do zápasu, ale druhou třetinou, v níž jsme začali prohrávat osobní souboje a svojí nepozorností jsme soupeře nechali dostávat se do šancí, jsme to pokazili.

foto
⇒  Ondřej Fiala vstřelil Vídni svůj třetí gól sezóny

Nyní k vám do první formace přibyl Bryan Bickell, jak se vám s ním hraje? Musíte si hodně zvykat?
Bryan je jiný druh hráče. Je hodně silově vybavený a má vynikající střelu. Je silný na puku a každému hráči by se s ním hrálo výborně. Mně dnes nádherně připravil gól, když mu krásně po vyhraném souboji poslal kotouč Jaroš (pozn. Richard Jarůšek), on mi puk připravil mezi kruhy a mně jen stačilo vyražený puk dostat za brankáře. Jde vidět, že hrál v NHL.

Po skvělém vstupu do sezóny se teď týmu příliš nedaří, jaká je atmosféra v kabině?
Nemyslím si, že je nálada jiná. Jde hlavně o to, aby se každý připravoval na ten svůj minizápas, na úkol, který má v zápase splnit, a taky by ho v něm měl odvést… Je to zkrátka tak, že když jsme někdy měli dobrý vstup do zápasu, asi přišlo menší zaváhání způsobené sebeuspokojením, a to samozřejmě ústilo k chybám. Bylo tam pár soubojů, které nám utekly… Sami jsme soupeře pustili na bránu a za to jsme potom platili.